Nr katalogowy: 730
Zegar kominkowy ze sceną myśliwską
marmur, brąz złocony i patynowany, mosiądz, szkło;
Francja, 4 ćw. XIX w.
podstawa z zielonego marmuru, na planie prostokąta, oddzielona od marmurowego cokołu szerokim gzymsem z brązu złoconego, z motywem stylizowanych roślin wodnych; od frontu na dolnych narożach aplikacje z brązu złoconego - z głową dzika i psa wśród gałązek dębu; pośrodku trofeum myśliwskie z ptactwem i zającem; wyżej pod tarczą - skrzyżowane gałązki dębowe; tarcza za oszklonymi drzwiczkami w perełkowym obramieniu, z cyframi rzymskimi; cokół zwieńczony rzeźbiarską sceną polowania na jelenia, z konnym myśliwym i psami; mechanizm z naciągiem sprężynowym, wychwytem kotwicznym, wahadłem i paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; osłona w postaci kolistych, oszklonych drzwiczek;
marmur, brąz złocony i patynowany, mosiądz, szkło; wys. 61 cm, szer. 67 cm, głęb. 23 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.