Nr katalogowy: 720
Lampa naftowa
brąz złocony, szkło, mosiądz; wys. 86,5 cm
Anglia, Birmingham, firma James Hinks and Son's,
czynna od. 1865; 4 ćw. XIX w.
podstawa ośmioboczna, na 4 wolutowych nogach, wysklepiona dzwonowato; trzon masywny, 4-ścienny, zbiornik kulisty; całość z brązu złoconego, zdobiona dekoracjami okuciowo- floralnymi oraz motywem wazonów, medalionów portretowych i owalnych kartuszy;
palnik z ażurami; na pokrętle porcelanowa plakietka z napisem: "NEW/ No 1/ DUPLEX";
na pierścieniu nad zbiornikiem napis: "HINKS & SON'S / PATENT"; klosz szklany, wazonowy, dekorowany malowanymi ptaszkami i ukwieconymi gałązkami; na szklanym kominku - napis: "CRISTAL REQUIT" i korona wpisana w koło;
Anglia, Birmingham, firma James Hinks & Son's, czynna od. 1865; 4 ćw. XIX w.