Nr katalogowy: 617
Cukiernica
srebro pr. 835, częściowo złocone; waga 484 g;
Niemcy, Heilbronn, firma P. Bruckmann
und Söhne (1805-1973), k. XIX w.,
w formie, wspartej na 4 wolutowych nóżkach, kanelowanej półkulistej wazki z akantowymi uszami po bokach i nakrywką zwieńczoną pąkiem, wnętrze złocone ( przetarte);
srebro pr. 835, częściowo złocone; wys. 15,5 cm, szer. 22 cm, głęb.14,5 cm; waga 484 g;
Niemcy, Heilbronn, firma P. Bruckmann & Söhne (1805-1973), k. XIX w., sprzedawca berlińska firma jubilerska F. J. Schröder
Rozkwit firmy (zał. 1805 r.) przypada na lata 1887-1937 gdy współwłaścicielem został Peter Bruckmann - założyciel i pierwszy prezes Deutscher Werkbund - niemieckiego stowarzyszenia twórców. Z firmą związani byli najwybitniejsi złotnicy i projektanci niemieccy (m.in. Friedrich Adler).
Po II wojnie wznowiła produkcję. Ostatecznie przestała istnieć w 1973.