Nr katalogowy: 516
Lichtarz 4-świecowy, neorokokowy
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
mosiądz (elementy montażowe);
Miśnia, XVIII/XIX w. (trzon) i XIX w. (ramię)
dwuczęściowy; dolna część w formie lekko skręconego trzonu roślinnego z trzema kartuszami z dekoracją kwiatową i trzema nagimi puttami podtrzymującymi tulejkę z metalowym okuciem, na 3-dzielnej szerokiej stopie z motywami muszlowymi; w tulejkę wkładane ramię o trzech esowatych pędach roślinnych liściastymi profitkami i tulejkami na świece, z czwartym, wysokim ramieniem -pędem roślinnym pośrodku. Reperowana stopa i dolna część trzonu (duże uzupełnienia), 4-świecowe ramię z innego modelu (?).
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz (elementy montażowe); wys. 46 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze