Nr katalogowy: 515
Grupa alegoryczna - Zima
porcelana, farby naszkliwne; wys. 17,5 cm,
Miśnia, model J. J. Kaendlera z lat 50./60. XVIII w.
na romboidalnej podstawie z zamarzniętym śniegiem cztery nagie putta, okryte barwnymi draperiami, przy małym ognisku; dwa putta - klęczące i siedzące - grzeją ręce przy ogniu, jedno putto z draperią narzuconą na głowę, siedzi nad ogniem na skalnym występie, czwarte putto z wiązką chrustu na ramieniu.
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 17,5 cm, szer. ok. 20 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, ryte: 2495 (numer modelu), naszkl. czerwienią "15."
Figura z serii czterech grup alegorycznych z puttami "Cztery pory roku", realizacja z XIX w.