Nr katalogowy: 514
Pantofel porcelanowy
porcelana, kobalt podszkliwny, czerwień i beż naszkl.,
złocenia (technika "mixte");
złoceniaMiśnia, ok. poł. XIX w.
pantofelek ze spiczastym czubkiem, zdobiony dekoracją w typie dalekowschodnim (motywy kwiatowe, ptak na gałązce, szlak z motywem łuski wokół brzegu).
Porcelana, kobalt podszkliwny, czerwień i beż naszkl., złocenia (technika "mixte"); wys. ok. 6 cm, dł. 16,5 cm;
sygn. (na malowanej naszkliwnie na beżowo podeszwie) kobaltem podszkl. skrzyż. miecze i cyfra 12.(?), ryte 4, wycisk 36 (duży);
Miśnia, ok. poł. XIX w.
Efektowny wyrób galanteryjny, nawiązujący techniką dekoracji "mixte" do wczesnych miśnieńskich imitacji porcelany dalekowschodniej Imari; mógł być wykonany z przeznaczeniem do damskiej garderoby, jako pojemnik na spinki - szpilki do włosów?