Nr katalogowy: 512
Serwis deserowy Winifred
Niemcy, Selb (Bawaria),
Rosenthal, ok. 1945
składa się z 12 filiżanek do herbaty ze spodkami, 12 talerzyków deserowych, dzbanka do herbaty z pokrywką, cukiernicy z pokrywką
i dzbanuszka na mleko. Naczynia o kulistych i owoidalnych formach, zdobione szlakiem złoceń ze stylizowanym motywem sznurowym,
o złoconych krawędziach i uszkach.
Porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia błyszczące i matowe, trawione. Wymiary: filiżanki: wys. 5,3 cm, średn. brzegu 9,5 cm; spodki wys. 1,7 cm, średn. 13,8 cm; talerzyki wys. 1,7 cm, średn. 17,5 cm; dzbanek wys. 20 cm; cukiernica wys. 9,5cm, szer. (z uchami) 18 cm; mlecznik wys. 7,8 cm; sygn.: druk zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ SELB * GERMANY/ - - ; na filiżankach, cukiernicy i mleczniku dodatkowo: WINIFRED.
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal, ok. 1945
Model Karla Bayereuthera Winifred Elfenbein z lat 30.XX w., realizowany w latach 1933 - 1945.