Nr katalogowy: 508
Figurka kobiety - Przebudzenie
biskwit porcelany; wys. 51,5 cm;
Francja, Sevres(?), pocz. XX w.
na niskiej prostokątnej podstawie z plastycznym motywem kwiatowym - stojąca w kontrapoście młoda bosa kobieta w cienkiej powłóczystej tunice, z rękami uniesionymi przy głowie, gestem przeciągania się. Biskwit porcelany; wys. 51,5 cm; sygn. ryta z boku podstawy: Scótts, oraz podwójne L w ligaturze; od spodu napis ołówkiem, m.in. "Bonne Matin";
Dekoracyjna figurka w stylistyce secesyjnej wczesnych XX-wiecznych biskwitów z Sevres, jednak sygnatura nie znanego z realizacji dla Sevres artysty (Scotts?) nasuwa wątpliwości, czy biskwit pochodzi z manufaktury sewrskiej.