Nr katalogowy: 821
Szafa kredensowa kątowa
w stylu klasycystycznym;
Europa Środkowa, Niemcy (?), 1 ćw. XIX w.
w stylu klasycystycznym;
dwuczęściowa, o prostych bokach i wybrzuszonym froncie, złożona z dwóch nastawionych na siebie, zamykanych dwuskrzydłowo szafek, wsparta na
konsolowych nóżkach od frontu, z tyłu na graniastej, fornirowana, intarsjowana. Górna szafka zwieńczona, a dolna zakończona falistymi fartuszkami
dekorowanymi intarsjowanym motywem patery. Front dekorowany wstęgą i ujmującymi ją żyłkami tworzącymi geometryczne pola;
sosna; fornir - mahoń; 235 x 93 x 61 cm; Europa Środkowa, Niemcy (?), 1 ćw. XIX w.
Szafa kredensowa o formie zakorzenionej w tradycji klasycystycznej, z takąż dekoracją.