Nr katalogowy: 816
Szyfoniera w stylu biedermeier
Europa Środkowa, ok. 1830
prostopadłościenna, z siedmioma szufladami, zwieńczona schodkowym gzymsem z tympanonem od frontu, wsparta na czterech graniastych nóżkach,
fornirowana. Szyldy zamków w formie tarcz, intarsjowane, ciemne. W zwieńczeniu czerniona listwa profilowana; sosna, fornir brzoza; 155 x 90,5 x 48,5 cm;
Europa Środkowa, ok. 1830
Szyfoniera do przechowywania bielizny, tzw. siedmiodniówka, o charakterystycznej dla biedermeieru prostej, kubizowanej formie i ascetycznej dekoracji
z jasnego, wzorzystego forniru.