Nr katalogowy: 804
Biurko w stylu art deco
Polska, ok. 1935
wolnostojące, dwustronne, prostokątne, z szufladą w oskrzynieniu, wsparte z jednej strony na zamykanej jednoskrzydłowo szafce, z drugiej na pełnej ściance,
zbieżnej, lekko zaokrąglonej u dołu i opartej na płozie. Całość fornirowana wzorzystym fornirem, na obrzeżach ciemniejszym (obrzeże blatu) lub czernionym
(cokół szafki i ścianki). Na boku ścianki intarsjowana, ciemną okleiną kielichowata forma geometryczna. We wnętrzu szafki cztery szuflady;
buczyna, fornir - orzech wzorzysty; 78 x 121 x 82,5 cm; Polska, ok. 1935
Ciekawe, asymetryczne niewielkie biurko do pracy. Wykonane około połowy lat 30, o charakterystycznej dla tego okresu nowoczesnej,, prostej formie ii uproszczonej
dekoracji.