Nr katalogowy: 732
Kandelabr 10-świecowy, zelektryfikowany
Europa? Ameryka południowa?
1 poł. XX w.
z trzonem w formie rzeźbionej w drewnie figury kobiecej, w krótkiej, drapowanej szacie, podtrzymującej długi róg
obfitości, z umocowanymi w jego zwieńczeniu esowatymi, akantowymi ramionami świecznika; postument w formie
odwróconego, stylizowanego kapitelu kolumny;
drewno rzeźbione, polerowane, częściowo złocone; wys. 191 cm, podstawa 34,5 x 29 cm;
Europa? Ameryka południowa? 1 poł. XX w.