Nr katalogowy: 727
Szafka w stylu klasycystycznym
Europa Środkowa, ok. 1900
prostopadłościenna, zamykana jednoskrzydłowo, wsparta od frontu na dwóch graniastych nóżkach, z tyłu na pełnej ściance, z półeczka u dołu, fornirowana, dekorowana klasycyzującymi mosiężnymi okuciami. Blat lekko wystający poza korpus, z zaokrąglonymi frontowymi narożami. Skrzydło drzwi i tylna ścianka
o konstrukcji ramowej, z pojedynczymi płycinami. Nogi u dołu zakończone prostokątnymi stopkami. Elementy konstrukcji (nogi, ramiaki) dekorowane kanelami.
Na skrzydle drzwi kampanula zwieńczona kokardą. We wnętrzu jedna półka;
mahoń; 108 x 39,5 x 36,5 cm
Europa Środkowa, ok. 1900
Szafka pomocnicza - słupek, w stylu klasycystycznym, który ponownie stał się modny na pocz. XX w., po wygaśnięciu secesji.