Nr katalogowy: 714
Lampa naftowa
Niemcy, Berlin, firma „Feuer R. und Co”,
XIX/XX w.
na kwadratowej podstawie z brązu, z akantowym gzymsem; kolumnowy trzon i baza - z onyksu;
akantowa głowica z brązu; półkulisty zbiornik na naftę z zielonkawego szkła, podobnie jak tulipanowy klosz o faliście
uformowanej krawędzi; oprawa palnika ażurowa, mosiężna; kominek gładki, walcowaty; na pokrętle knota firmowy
znak z 6-ramienną gwiazdą;
onyks, brąz, mosiądz, szkło; wys. 81,5 cm, podstawa 14 x 14 cm; średnica klosza ca 20 cm;
Niemcy, Berlin, firma „Feuer R. & Co”, XIX/XX w.