Nr katalogowy: 624
Komplet sztućców na 6 osób
i środka stołu;
Budapeszt, k. XIX/ pocz. XX w.
i środka stołu;
składający się z łyżek, noży i widelców do obiadu
(dł. 22,3 cm, 25,8 cm, 21,5 cm), widelców i noży do przystawek
(dł. 18,5 cm, 20,5 cm), łyżeczek do herbaty i kawy (dł. 16,2 cm, 11,5 cm)
oraz łyżki wazowej (dł. 32,5 cm), łyżki wazowej mniejszej (dł. 24 cm),
6 koziołków (dł. 10 cm) i półkulistej, wewnątrz złoconej solniczki
(wys. 3 cm, średnica 5 cm); trzonki sztuçców płaskie uskokowo
rozszerzające się i zakończone półkoliście, ostrza noży stalowe; sztućce
umieszczone w kantynie oklejonej papierem czarnym (zniszczony)
imitującym skórę, ze stalowymi okuciami; wyłożonej wewnątrz czerwoną
irchą i jedwabiem bordo i ecru, na wieczku od wewnątrz nazwa
sprzedawcy? FELSENBURG FÜLÖP / ORAS ESENSZEPT? / NYITRAN;
srebro pr. 3 z głowa Diany, stal; waga 3000 g.