Nr katalogowy: 618
Kosz z pałąkiem
Petersburg, złotnik Johann Theodor Buntzell
(czynny 1810-1846), Alieksandr Jaszimow probierz
w latach 1795-1826, lata 20. XIX w.
owalny, na profilowanej stopie ozdobionej szerokim
pasem liści akantu, żebrowany, boki krótsze uniesione,
krawędź obrzeżona ornamentem akantowym;
uchwyt w formie ruchomego pałąka; wnętrze naczynia
złocone;
srebro pr. 84; wys. 14 cm, szer. 28,5 cm, głęb. 21 cm;
waga 1129 g.