Nr katalogowy: 531
Dwa talerze z kwiatami „botanicznymi”
Miśnia, okres Marcoliniego (1774-1814),
pocz. XIX w.
płytkie, ze szlakiem cienkiej gałązki z niezapominajkami i różą wokół kołnierzy i szafirowo-złota obwódką wokół krawędzi. W lustrze: 1) kwiat wiśniowo- żółtego goździka z pąkiem, 2) gałązka pomarańczowo-żółtych aksamitek z pąkami. Mocno przetarte złocenia na krawędzi kołnierzy.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 2,8-3 cm, średnica 23,8 - 24 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze z gwiazdką i cyfra 4. na obręczach dna; wyciski: 1) 9., 12, B; 2) 12, 12
Miśnia, okres Marcoliniego (1774-1814), pocz. XIX w.
Charakterystyczne modne biedermaierowskie dekoracje kwiatowe talerzy, podjęte w Miśni zwłaszcza w 1 ćw. XIX stulecia.