Nr katalogowy: 530
Patera neorokokowa z trzema amorami
Niemcy, Plaue, Porzellanmanufaktur
Schierholz und Sohn, C.G., lata ok.1860 - 1906
dwuczęściowa, montowana z trzonem na metalowy wpust; lekko rozchylony, ażurowy kosz , z plastycznymi rocaillami i gałązkami różyczek wokół zewnętrznych boków oraz barwnymi gałązkami i bukietami od wewnątrz; wokół trzonu w formie drzewa palmowego , oplecionego plastycznymi gałązkami róż - trzy uskrzydlone, nagie amorki; porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz (otwór i bolec mocujący kosz na trzonie); wys. 42 cm; sygn. kobaltem
podszkl.: podwójne skrzyżowane ukośnie linie, wyciski: 330, 5, trzy malowane na szkliwie ciemnobrązowe cyfry - nieczytelne; uzupełniony fragment
kołnierza kosza (klejenia, retusze), przetarte złocenia, drobne ubytki dekoracji plastycznej;
Niemcy, Plaue, Porzellanmanufaktur Schierholz & Sohn, C.G.,
lata ok.1860 - 1906