Nr katalogowy: 526
Neobarokowa waza ogrodowa na postumencie
nie sygnowane. Nieokreślona wytwórnia
europejska (Niemcy?, Czechy?), XX w.
waza (w typie cache-pot) owoidalna, z wydzieloną, profilowaną stopką i uchwytami - plastycznymi maskami brodatych faunów zwieńczonymi woltą.
Postument tralkowy, z puklowaniem, ornamentem akantowym, rozetowym i reliefowymi kartuszami z kratownicą wokół trzonu. Kilka wyszczerbień na stopie i krawędzi wazy oraz na krawędziach postumentu. Fajans, szkliwo naciekowe, ciemnoniebiesko -turkusowe, z białawymi smugami; wys. 115 cm (całość);
nie sygnowane. Nieokreślona wytwórnia europejska (Niemcy?, Czechy?), XX w.