Nr katalogowy: 525
Wazon dekoracyjny z pokrywą,
z zieloną mozaiką i kompozycjami kwiatowymi;
Nieokreślona wytwórnia porcelany i malarnia
(Saksonia lub Francja?), 2 poł. XIX w.
owoidalny, z krótką, obręczową szyjką, wydzieloną stopką i kopułowa pokrywą z kołnierzem i wrzecionowatym uchwytem. Wokół kołnierza pokrywy i górnej części brzuśca - wydzielone pola z zieloną mozaiką łuskowa. Na brzuścu dwie rezerwy z cienkich złoconych rocaillów i gałazek, z wpisanymi kompozycjami kwiatowymi, owalne szlaki gałązek z różyczką i girlandy drobnych kwiatów. Podobna dekoracja wokół pokrywy..Ślady reperacji uchwytu pokrywy, przetarcia złoceń i drobne porysowania zielonej mozaiki. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 40,5 cm; sygn. naszkl. niebieska: w niebieskim
kole wpisane: M & Co.; wycisk 1, wydrapane 3; \
Nieokreślona wytwórnia porcelany i malarnia (Saksonia lub Francja?), 2 poł. XIX w.
Efektowny wazon o formie naśladującej XVIII-wieczne wyroby miśnieńskie, z dekoracją utrzymaną w stylistyce 2 poł. XVIII wieku, mógł powstać w Saksonii lub we Francji - malowany w którejś z paryskich malarni, naśladujących styl starej Miśni.