Nr katalogowy: 523
Tańczący menueta
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), Aelteste
Volkstedter Porzellanfabrik AG, XX w.
na niskiej owalnej postawie z plastycznymi kwiatkami i listkami - para tancerzy w strojach XVIII-wiecznych, wykonujących taneczne pas - figurę menueta.
Dama w spódnicy w kwiaty i granatowym gorseciku, z przewieszoną girlandą drobnych plastycznych kwiatków, z różową pelerynką; tancerz w wiśniowym surducie z zieloną wstążeczką na ramieniu, kamizelce w kwiaty , w kapeluszu- trikornie. Ubity brzeg falbanki przy rękawie damy, ubytki drobnych kwiatków i kokardki przy dekolcie. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 27,5 cm, podstawa 20 x 15 cm; sygn.: z tyłu podstawy kobaltem podszkl. kaligraficzny
monogram GF z lustrzanym odbiciem, pod koroną zamkniętą; od spodu na nie szkliwionym dnie mal. czernią: 6784
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG, XX w.