Nr katalogowy: 519
Klosz na ser ze sceną myśliwską,
z podstawą;
Anglia, Stoke-on-Trent, W. T. Copeland and Sons,
2 poł. XIX w.
z podstawą;
płaska podstawa z obręczowym otokiem wokół krawędzi i cylindryczny klosz z uchwytem na spłaszczonym wierzchu. Piaskowo - beżowe, z jasnokremowymi reliefowymi nakładkami; wokół klosza narracyjna scena polowania na lisa: myśliwy konno, naganiacz ze sforą psów biegnących przez opłotki, 4 psy rozszarpujące lisa(?) i dwa drzewa. Wokół podstawy, na uchwycie i wierzchu klosza - nakładki ornamentalne: motyw spirali, rozetki i szlak zębów.
Ubytek fragmentu nakładkowego ornamentu na uchwycie. Kamionka, szkliwo solne, nakładki; wys. 22,5 cm (całość); klosz wys. 20 cm, średnica 20 cm;
podstawa wys. 3,5 cm, średnica 25,5 cm; sygn. wyciskiem: COPELAND, S 85 (podstawa);
Anglia, Stoke-on-Trent, W. T. Copeland & Sons, 2 poł. XIX w.
Utrzymany w stylistyce i kolorystyce wyrobów Wedgwooda (tzw.Cane ware), klosz powstał w znanej wytwórni , działajacej od pocz. XIX stulecia w spółce ze Spodem ,od lat 30.XIX w. z Garettem, po 1847 roku - funkcjonującej jako przedsięwzięcie W.T. Copelanda z synami.