Nr katalogowy: 816
Szafka pomocnicza w stylu eklektycznym
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
82,6 x 89 x 45 cm; Polska (?), ok. 1880
prostopadłościenna, o ściętych frontowych narożach, z szufladą i dwuskrzydłowa, wsparta na czterech nóżkach, przednich spłaszczonych kulach, tylnych graniastych. Front ozdobiony podrzeźbianymi wolutami, rautami oraz falistymi ramami i płycinami skrzydeł drzwi.
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 82,6 x 89 x 45 cm; Polska (?), ok. 1880
Szafka nosi cechy stylu Ludwika Filipa (charakterystyczne faliste ramiaki i płyciny skrzydeł drzwi) oraz eklektyzmu woluty na frontowych narożach, rauty na bokach szuflady, toczone nogi). Płyciny skrzydeł drzwi fornirowane wzorzystym mahoniem (tzw. pirmida). Okucia współczesne.