Nr katalogowy: 726
Lampa stojąca, zelektryfikowana,
w formie kandelabru 5-świecowego,
w manierze Ludwika XV;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
w formie kandelabru 5-świecowego, w manierze Ludwika XV
podstawa o formie nieregularnej, z ażurowo splecionych łodyg, liści akantu i małżowin, z postacią nagiego putta podtrzymującego różaną girlandę; trzon kolumnowy, kanelowany, zwieńczony asymetrycznie wygiętymi ramionami świecznika, uformowanymi z liści akantu,
zakończonymi wazonowymi tulejkami; pośrodku bukiet róż i para papużek;
brąz złocony i patynowany; wys. 148 cm, szer. ramion 35 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.