Nr katalogowy: 615
Komplet do kawy i herbaty na tacy
srebro cechowane głową Minerwy, mosiądz
srebrzony (buliera z palnikiem i miseczką oraz taca)
Paryż, firma Risler, 1 ćw. XX w.
składający się z tacy, buliery z podgrzewaczem i miseczką, dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy owoidalnych
przechodzących uskokowo w przewężoną szyję z kopulastą nakrywką z uchwytem w formie wieńca laurowego, dekorowanych ornamentami z palmet i akantów; buliera na trójnogu z dwoma wysoko umieszczonymi uchwytami i kranikiem w dolnej partii brzuśca; cukiernica z wnętrzem złoconym i dwoma laurowymi uchami po bokach, taca czterodzielna z dwoma uchwytami na osi dłuższej z rytowanym na brzegu kołnierza napisem "A Mr A.BUSSIERE SOUS-PREFET SES AMIS DE L ANT DE POINT-LEVEQUE. 14 SEPT.26",
srebro cechowane głową Minerwy, mosiądz srebrzony (buliera z palnikiem i miseczką oraz taca), drewno; buliera - wys. 49 cm; dzbanek - wys. 25 cm; imbryk - wys. 19,5 cm;
mlecznik - wys. 12,5 cm; cukiernica - wys.19 cm; miseczka - średn. 13 cm ; waga naczyń srebrnych 2383 g.
Paryż, wykonawca i sprzedawca firma Risler, 1 ćw. XX w.