Nr katalogowy: 611
Puchar
Gdańsk, lata 70. XVIII w., złotnik Ephraim Wischcke,
(czynny 1755 -1799); probierz Johann Adam Lange
(probierz w latach, 1768,1772,1776,1786,1790)
na kolistej, wysklepionej stopie wokół której napis łaciński * ERGO BIBAMUS VIVAT NOBILIS * VIVANT i pas rytowanego ornamentu rokajowego, czasza półkulista z dwoma kartuszami, w jednym herb Lis pod koroną szlachecką z monogramami JA S / S W, w drugim monogram wiązany JS; wnętrze złocone. Od spodu napis punktowany LWOW 1753 (nieoryginalny, prawdopodobnie wykonany współcześnie)
srebro kute i rytowane, cz. złocone; wys. 19 cm, średn. stopy 11,8 cm; waga 215 g.
Gdańsk, lata 70. XVIII w., złotnik Ephraim Wischcke (czynny 1755 -1799), probierz Johann Adam Lange (probierz w latach,
1768,1772,1776,1786,1790), ponadto repunca z lat 1806-7 z próbą 12 i literą D (Lwów)