Nr katalogowy: 518
Pot-pourri z dekoracją kwiatową
Prószków Śląski/ k Opola, manufaktura fajansu,
Jan Gottlieb Leopold, po 1784 - XVIII/XIX w.
wazon o owoidalnym brzuścu, z wysoką ażurową szyjką i ażurową kopułową pokrywką, wycinanymi w motyw obwiedzionych fioletową linią owali i trójkątów. Wokół brzuśca bukiet z malinową różą i trzy rzuty kwiatowe. Drobne szczerby wokół krawędzi pokrywy;
fajans, szkliwo cynowe (z drobnymi "ziarnkami" pieprzu i krakelurą), farby naszkliwne (muflowe); wys. 23,5 cm; sygn. (na nie szkliwionym spodzie) manganem: duże P i dwie kropki poniżej;
Prószków Śląski/ k Opola, manufaktura fajansu, Jan Gottlieb Leopold, po 1784 - XVIII/XIX w.
Efektowny wyrób znanej śląskiej manufaktury, o stosunkowo rzadkiej formie i typowej dekoracji w technologii fajansu właściwego. Przedmiot o charakterze muzealnym.