Nr katalogowy: 516
Talerz z reliefem "łabędzim"
Powtórzenie z XX w. słynnego wzoru z serwisu
"łabędziego" dla ministra Augusta III,
hrabiego Henryka Brühla
Płytki, z reliefem z motywem łabędzi wśród szuwarów, złoceniem krawędzi kołnierza i barwnymi "indianische Blumen" na kołnierzu. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 2,8 cm średn. 21,5 cm. Sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z kropka między ostrzami; wyciski: 3902, 2; naszkl. czerwienią: 272, 3
Powtórzenie z XX w. słynnego wzoru z serwisu "łabędziego" dla ministra Augusta III, hrabiego Henryka Brühla, bez herbów, zarezerwowanych wyłącznie dla rodziny ministra