Nr katalogowy: 512
Wazon dekoracyjny z parą na huśtawce
Jasna glinka ceramiczna w typie terrakoty, farby
ceramiczne matowe, nakładane malarsko na relief;
Czechy (?), Austro- Węgry (?), pocz. - 1 poł. XX w.
O wysmukłym brzuścu, z lekko wydzieloną szyjką. Wokół brzuśca dekoracją reliefowa dookolna w brązowo- zielonkawej tonacji: dwie pary w antykizujących strojachtunikach: bujająca się na zawieszonej na drzewie huśtawce i para zbiegająca ze stoku, trzymająca nad sobą rozwianą draperię. Ulistnione gałęzie korony drzewa oplatają wylew - krawędź.. Kilka drobnych ubytków na powierzchni wazonu. Wazon mógł mieć pokrywę.
Jasna glinka ceramiczna w typie terrakoty, farby ceramiczne matowe, nakładane malarsko na relief; wys. 42 cm. Z boku , u podstawy ryta ozdobna sygnatura: G. Erin'Oue (?), 3201; liczba 3201 powtórzona niżej - mniejsza.