Nr katalogowy: 505
Wieśniaczka z herbem i snopem
Węgry, wytwórnia nieustalona,
Gyorgy Gyarmati, 2 poł. XX w.
Na płaskiej, prostokątnej podstawie siedząca na niskim stołeczku kobieta w stroju ludowym (długa plisowana spódnica, fartuch z barwnym wzorem, bluzka z bufiastymi rękawami wiśniowy serdaczek, czepiec na upiętych włosach), ze snopem i sierpem na
kolanach. Porcelana (techniczna?), farby naszkliwne; wys. 22,5 cm;
podst. 17 x 11,5 cm. Sygn. na nieszkliwionym spodzie: druk zielony: stylizowana
gałązka laurowa litery KP, z boku, ukośnie, czerwienią: kézifestés; z tyłu podstawy
ryte: Gyarmati Gyórgy Węgry, wytwórnia nieustalona, Gyorgy Gyarmati, 2 poł. XX w.