Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!
27 listopada 2024, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
21.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
22.11 (piątek): 11:00 - 19:00
25.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
26.11 (wtorek): 11:00 - 19:00
27.11 (środa): 11:00 - 17:00
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
Józef PIOTROWSKI (1878-1944)
Nr katalogowy148
Pejzaż
olej, płótno; 46 x 70 cm;
sygn. l. d.: J. Piotrowski.
sygn. l. d.: J. Piotrowski.
Cena wywoławcza.
500 zł
Maria KARPIŃSKA XIX-XX w.
Nr katalogowy150
Trofeum, 1891
olej, płótno; 89 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Karpińska / 91.
Cena wywoławcza.
500 zł
BREMER, XX w.
Nr katalogowy152
Przedwiośnie, 1923
olej, płótno; 66 x 80 cm;
sygn. i dat. p. g.: Bremer / 1923.
Cena wywoławcza.
500 zł
Artysta nieokreślony, XIX / XX w.
Nr katalogowy154
Kontemplacja
olej, sklejka; 59 x 46 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.
Polska, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza.
500 zł
Barbara CHANDLER
Nr katalogowy301
Obrazy z Polski, 1991
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,7 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. na passe-partout: BCh, l. d.: Kraków '91.
Cena wywoławcza.
200 zł
Sam SHAW (1912-1999)
Nr katalogowy303
Marylin Monroe
druk, papier; 69 x 48 cm;
Cena wywoławcza.
100 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Nr katalogowy305
Żaglówki i palma, 1954
litografia, papier czerpany Velin d`Arches; 22 x 25 cm (w świetle passe-partout); sygn. na płycie p. d. „Kisling”.
Grafika pochodzi z teki „Provence"
Cena wywoławcza.
500 zł
Aleksander SOŁTAN (1903-1994)
Nr katalogowy307
Kościół Św. Anny w Warszawie
autolitografia, papier; 15,3 x 10,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Autolitografia, A. Sołtan / Kościół Sw. Anny.
Cena wywoławcza.
100 zł
Andrzej PĄGOWSKI (ur. 1953)
Nr katalogowy309
Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie
Plakat do sztuki teatralnej "Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim" - Państwowy Teatr Żydowski im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (prapremiera w 1986)
Cena wywoławcza.
100 zł
Marek PŁOZA-DOLIŃSKI (ur. 1950)
Nr katalogowy311
Zemsta Różowej Pantery
- plakat do filmu Zemsta Różowej Pantery w reżyserii Blake Edwards I
offset barwny, papier; 94,6 x 66,5 cm
Cena wywoławcza.
100 zł
Henryk SZYDŁOWSKI (ur. 1950)
Nr katalogowy313
Dokąd zmierzamy?, 1987
akwaforta, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. w obrębie grafiki: H. Szydłowski / PERTH.ART1987, poniżej sygn. ołówkiem p. d.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Serge MENDJISKY, French (1929-2017)
Nr katalogowy315
Zestaw 6 litografii - z teki „Port Grimaud”
litografia barwna, papier, 32,3 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: S Mendjisky; nr odbitki l. d.: 925/1200.
Cena wywoławcza.
200 zł
Nr katalogowy317
litografia, papier, 32,3 x 41,5 cm;
Cena wywoławcza.
200 zł
Fernando BOTERO ANGULO (1932- 2023)
Nr katalogowy319
Taniec na linie
litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 47 x 36 cm (kompozycja), 65 x 50 (arkusz);
sygn. z płyty pod kompozycją „Botero”; numerowana ołówkiem 26/300
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jean-Michel BASQUIAT (1960-1988)
Nr katalogowy321
Paiting - z serii „Blue Ribbon”, 1984
litografia barwna, papier Velinowy o wysokiej gramaturze; 37 x 34 cm (w świetle passe-partout);
z lewej strony pieczęć z podpisem artysty i znakiem autorskim;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Andy WARHOL (1928-1987)
Nr katalogowy323
Zebra Grevy'ego - z cyklu "Zagrożone gatunki", 1983
serigrafia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 60 x 60 cm;
sygn. w kompozycji l. d. „Andy Warhol”, na odwrocie granatowa pieczęć wydawcy „CMOA”
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Paweł STELLER (ur. 23 stycznia 1895 w Hermanicach, zm. 4 września 1974 w Katowicach)
Nr katalogowy325
Gustaw Morcinek
drzeworyt, papier; 28 x 22 cm (w świetle passe-partout), 41 x 35 cm.
Cena wywoławcza.
200 zł
Zdzisław KRÓL (1921-2002)
Nr katalogowy327
Baszty Stągwie Mleczne
litografia, papier; 20 x 34 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza.
200 zł
Pablo PICASSO (1881-1973)
Nr katalogowy329
Stary Minotaur prowadzony nocą przez małą dziewczynkę z gołębiem
litografia, papier czerpany; 33 x 44 cm;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jacek ZABORSKI (ur. 1953)
Nr katalogowy331
Sytuacje mobilne II, 1987
akwatinta barwna, papier; 55 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Jacek Zaborski / 87, l. d.: "Sytuacje mobilne" śr. : 20/30.
Cena wywoławcza.
100 zł
Władysław RZĄB (1910 - 1992)
Nr katalogowy333
Nad rzeką, 1979
linoryt, papier; 41,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat.: WRząb 1979, l. d.: Nad rzeczką, śr. d.: linoryt.
Cena wywoławcza.
100 zł
Edward KUCZYŃSKI (1905-1958)
Nr katalogowy335
Toruń - Brama mostowa
technika graficzna mieszana, akwaforta?, papier; 25 x 33,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: E. KUCZYŃSKI, l. d.: TORUŃ - "BRAMA MOSTOWA".
Cena wywoławcza.
200 zł
Andrzej KURKOWSKI (ur. 1927)
Nr katalogowy337
Pan Twardowski
linoryt, papier; 34 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d. na matrycy: AK, poniżej p. d. ołówkiem: S. KURKOWSKI.
Cena wywoławcza.
200 zł
Bolesław ROGIŃSKI (1907-1990)
Nr katalogowy339
Barkasy
akwaforta, papier; 25 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: B. Rogiński, l. d.: Barkasy.
Cena wywoławcza.
100 zł