27. listopada 2024, 17:00
Wystawa przedaukcyjna od: 21 listopada 2024 do: 27 listopada 2024

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

27 listopada 2024, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

21.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
22.11 (piątek): 11:00 - 19:00
25.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
26.11 (wtorek): 11:00 - 19:00
27.11 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Józef PIOTROWSKI (1878-1944)

148
Pejzaż olej, płótno; 46 x 70 cm;
sygn. l. d.: J. Piotrowski.
Cena wywoławcza. 500 zł

Alice von MENGERSHAUSEN (XIX-XX w.)

149
Sosny nad brzegiem morza, 1904 olej, płótno; 48 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Al… v. Mengershausen 1904.
Cena wywoławcza. 500 zł

Maria KARPIŃSKA XIX-XX w.

150
Trofeum, 1891 olej, płótno; 89 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Karpińska / 91.
Cena wywoławcza. 500 zł

Wacław BIELAWSKI (1906-1939)

151
Pejzaż podgórski zimą, 1931 olej, płótno; 63 x 95 cm;
sygn. i dat. l. d.: WACŁAW BIELAWSKI [1]931-.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

BREMER, XX w.

152
Przedwiośnie, 1923 olej, płótno; 66 x 80 cm;
sygn. i dat. p. g.: Bremer / 1923.
Cena wywoławcza. 500 zł

Mieczysław SZOPIŃSKI (1902-1975)

153
Motyw ze Szczawnicy olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: M. Szopiński.
Cena wywoławcza. 200 zł

Artysta nieokreślony, XIX / XX w.

154
Kontemplacja olej, sklejka; 59 x 46 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

155
Pasterze owiec emalia, blacha; 24,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i miejsc. l. d.: Chantal de Burguet / Limoges.
Cena wywoławcza. 200 zł

Barbara CHANDLER

301
Obrazy z Polski, 1991 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,7 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. na passe-partout: BCh, l. d.: Kraków '91.
Cena wywoławcza. 200 zł

Konrad Karol POLLESCH (ur. 1940 r.)

302
Las, 1966 fotografia, brom; 49 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na licu p. d.: Pollesch 66.
Cena wywoławcza. 500 zł

Sam SHAW (1912-1999)

303
Marylin Monroe druk, papier; 69 x 48 cm;
Cena wywoławcza. 100 zł

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

304
Portret serigrafia, papier; 21,5 x 21,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: Jarodzki, l. d.: 51/100.
Cena wywoławcza. 100 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

305
Żaglówki i palma, 1954 litografia, papier czerpany Velin d`Arches; 22 x 25 cm (w świetle passe-partout); sygn. na płycie p. d. „Kisling”.
Grafika pochodzi z teki „Provence"
Cena wywoławcza. 500 zł

Samuel BAK (ur.1933)

306
Sześcioskrzydła postać litografia barwna, papier; 45 x 29 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: 30/40 / BAK
Cena wywoławcza. 200 zł

Aleksander SOŁTAN (1903-1994)

307
Kościół Św. Anny w Warszawie autolitografia, papier; 15,3 x 10,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Autolitografia, A. Sołtan / Kościół Sw. Anny.
Cena wywoławcza. 100 zł

Janusz STANNY (ur. 1932)

308
Chopin litografia, papier; 44 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.
Cena wywoławcza. 500 zł

Andrzej PĄGOWSKI (ur. 1953)

309
Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie Plakat do sztuki teatralnej "Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim" - Państwowy Teatr Żydowski im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (prapremiera w 1986)
Cena wywoławcza. 100 zł

Halina PIWOWARSKA

310
Yesterday Plakat do filmu „Yesterday” - w reżyserii Radosława Piwowarskiego
offset barwny, papier; 93,5 x 66,5 cm;
Cena wywoławcza. 100 zł

Marek PŁOZA-DOLIŃSKI (ur. 1950)

311
Zemsta Różowej Pantery - plakat do filmu Zemsta Różowej Pantery w reżyserii Blake Edwards I
offset barwny, papier; 94,6 x 66,5 cm
Cena wywoławcza. 100 zł

312
Zdarzyło się nocą - plakat do filmu „Zdarzyło się nocą” w reżyserii Wieniamina Dormana
offset barwny, papier; 95,5 x 66,5 cm;
Cena wywoławcza. 100 zł

Henryk SZYDŁOWSKI (ur. 1950)

313
Dokąd zmierzamy?, 1987 akwaforta, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. w obrębie grafiki: H. Szydłowski / PERTH.ART1987, poniżej sygn. ołówkiem p. d.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

314
Galeria C, 1980 akwaforta, akwatinta, papier; 32 x 24,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: J. Przybylski 80., l. d.: "GALERIA C" 22/30.
Cena wywoławcza. 200 zł

Serge MENDJISKY, French (1929-2017)

315
Zestaw 6 litografii - z teki „Port Grimaud” litografia barwna, papier, 32,3 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: S Mendjisky; nr odbitki l. d.: 925/1200.
Cena wywoławcza. 200 zł

316
Cena wywoławcza. 200 zł

317
Zestaw 6 litografii - z teki „Port Grimaud” litografia, papier, 32,3 x 41,5 cm;
Cena wywoławcza. 200 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

318
Kościół Mariacki w Krakowie akwaforta, papier; 8 x 10 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: Zakrz.
Cena wywoławcza. 100 zł

Fernando BOTERO ANGULO (1932- 2023)

319
Taniec na linie litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 47 x 36 cm (kompozycja), 65 x 50 (arkusz);
sygn. z płyty pod kompozycją „Botero”; numerowana ołówkiem 26/300
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

320
Naga żona litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 46 x 35 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso";
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jean-Michel BASQUIAT (1960-1988)

321
Paiting - z serii „Blue Ribbon”, 1984 litografia barwna, papier Velinowy o wysokiej gramaturze; 37 x 34 cm (w świetle passe-partout);
z lewej strony pieczęć z podpisem artysty i znakiem autorskim;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Tom WESSELMANN (1931-2004)

322
Great American Nude 2 litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 33 x 53 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz);
sygn. z płyty p. d. „TOM WESSELMANN”; l. d. sucha pieczęć wydawcy
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Andy WARHOL (1928-1987)

323
Zebra Grevy'ego - z cyklu "Zagrożone gatunki", 1983 serigrafia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 60 x 60 cm;
sygn. w kompozycji l. d. „Andy Warhol”, na odwrocie granatowa pieczęć wydawcy „CMOA”
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Edward CZERWIŃSKI (1892-1966)

324
Leon Wyczółkowski, 1934 drzeworyt, papier; 28 x 21 cm (w świetle passe-partout), 41 x 33 cm.
Edward Czerwiński (ur. 14 września 1892 w Warszawie, zm. 25 lutego 1966) - polski malarz,
Cena wywoławcza. 200 zł

Paweł STELLER (ur. 23 stycznia 1895 w Hermanicach, zm. 4 września 1974 w Katowicach)

325
Gustaw Morcinek drzeworyt, papier; 28 x 22 cm (w świetle passe-partout), 41 x 35 cm.
Cena wywoławcza. 200 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

326
Kowary I cynkotypia (wykonana w latach 70. na podstawie oryginalnego linorytu), papier; 17 x 24 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza. 200 zł

Zdzisław KRÓL (1921-2002)

327
Baszty Stągwie Mleczne litografia, papier; 20 x 34 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza. 200 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

328
Kościół Franciszkanów - z teki „Ruiny Starej Warszawy” autolitografia, papier; 33 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem przez autora p. d. oraz opisana na płycie.
Cena wywoławcza. 200 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

329
Stary Minotaur prowadzony nocą przez małą dziewczynkę z gołębiem litografia, papier czerpany; 33 x 44 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

330
Trojak - z cyklu „Suita Tańców Polskich”, 1980 serigrafia, papier; sygn. na płycie l. d. „czeczot”.
Nakład serigrafii 200 szt., wykonano w 1980 r.
Cena wywoławcza. 200 zł

Jacek ZABORSKI (ur. 1953)

331
Sytuacje mobilne II, 1987 akwatinta barwna, papier; 55 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Jacek Zaborski / 87, l. d.: "Sytuacje mobilne" śr. : 20/30.
Cena wywoławcza. 100 zł

Andrzej BIELAWSKI (ur. 1949)

332
Blacha II, 1994 sucha igła, papier, 52,5 x 41,5 cm (zadruk)
sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: 'Blacha II s.igła épreuve d'art. 94 ABielawski'.
Cena wywoławcza. 200 zł

Władysław RZĄB (1910 - 1992)

333
Nad rzeką, 1979 linoryt, papier; 41,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat.: WRząb 1979, l. d.: Nad rzeczką, śr. d.: linoryt.
Cena wywoławcza. 100 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (1930-2020)

334
Żółty odwrócony, 1970 litografia, papier; 42 x 28 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Anuszkiewicz 1970.
Cena wywoławcza. 100 zł

Edward KUCZYŃSKI (1905-1958)

335
Toruń - Brama mostowa technika graficzna mieszana, akwaforta?, papier; 25 x 33,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: E. KUCZYŃSKI, l. d.: TORUŃ - "BRAMA MOSTOWA".
Cena wywoławcza. 200 zł

Wiesław LANGE (1914-1988)

336
Głowy, 1963 litografia, papier; 23 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lange 63.
Cena wywoławcza. 200 zł

Andrzej KURKOWSKI (ur. 1927)

337
Pan Twardowski linoryt, papier; 34 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d. na matrycy: AK, poniżej p. d. ołówkiem: S. KURKOWSKI.
Cena wywoławcza. 200 zł

Andrzej KURKOWSKI (ur. 1927)

338
Chrystus Frasobliwy linoryt, papier; 39 x 31 cm (wymiar arkusza);
p. d. poniżej planszy: A. KURKOWSKI.
Cena wywoławcza. 200 zł

Bolesław ROGIŃSKI (1907-1990)

339
Barkasy akwaforta, papier; 25 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: B. Rogiński, l. d.: Barkasy.
Cena wywoławcza. 100 zł

Andrzej KURKOWSKI (ur. 1927)

340
Don Kichot linoryt, papier; 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: A. KURKOWSKI.
Cena wywoławcza. 200 zł