27. listopada 2024, 17:00
Wystawa przedaukcyjna od: 21 listopada 2024 do: 27 listopada 2024

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

27 listopada 2024, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

21.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
22.11 (piątek): 11:00 - 19:00
25.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
26.11 (wtorek): 11:00 - 19:00
27.11 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

49
Stolik pomocniczy neoklasycystyczny buczyna, 81 x 83 x 58,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

50
Stolik szklany pomocniczy, dekoracyjny z okrągłym blatem umieszczonym na spirali ułożonej ze szklanych sztabek osadzonej na niewielkiej okrągłej platformie;
szkło, 37,4 x śr. 59,5 cm.
Cena wywoławcza. 500 zł

Stefan KACPROWSKI (1887-1948)

101
Raguza (Dubrownik), 1933 akwatinta barwna, papier; 23 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Stefan Kacprowski / 1933, l. d.: Raguza.
Cena wywoławcza. 200 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

102
Fragment Sukiennic w Krakowie, 1911 autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Józef CZAJKOWSKI 911.
Cena wywoławcza. 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

103
Kościół św. Barbary, 1911 autolitografia barwna, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 38 x 27 cm (w świetle oprawy).
Praca z teki graficznej „Kraków 1911”
Cena wywoławcza. 200 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

104
Kościół św. Marka, 1911 autolitografia barwna, papier; 31 x 20,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Błocki 911;
Cena wywoławcza. 200 zł

M. S. - Marc STERLING ? (1895-1976)

105
Głowa, lata 20. XX w. drzeworyt, papier; 31 x 20 cm (arkusz w świetle passe-partout);
poniżej ryciny napis / sygn.? l. d.: M. Sterling (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 500 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

106
Podwórko w kamienicy Fukierów, 1922 autolitografia barwna; 23 x 30 (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem l. d.: Zofia Stankiewicz - Warszawa, p. d.: Podwórko w Kamienicy u Fukierów.
Cena wywoławcza. 200 zł

MOUGEOT

107
Stanisław Leszczyński miedzioryt, papier; 12 x 8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. śr. d.: Mougeot Sculp. [rytował]
Cena wywoławcza. 500 zł

108
Komentarze do listów Pawła Apostoła - strona tytułowa, 1614 [Commentaria in omnes D. Pauli Epistolas. Auctore Cornelio Cornelii a Lapide …]
miedzioryt, papier; 32 x 19 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza. 200 zł

109
O obowiązkach sprawiedliwości religii i miłości - strona tytułowa, 1608 [Opus de obligationibus iusticiae, religionis et caritatis. Auctore D. Fernando Rebello … / sumptibus Horatii Cardon]
Cena wywoławcza. 200 zł

Alfons Maria MUCHA (1860-1939)

110
Wiosna - z cyklu „Cztery pory roku” litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 58 x 24 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją l. d "Mucha 41”
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Albrecht DÜRER (1471-1528)

111
Apokalipsa: Wizja Siedmiu Świeczników drzeworyt (odbitka XX w.), papier, 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie, śr. d.: monogram wiązany „AD”.
Cena wywoławcza. 200 zł

Pierre Auguste RENOIR (1841-1919)

112
Dziewczynki przy pianinie, 1892 heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie);
sygn. z płyty pod kompozycją „Renoir”,
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Paul GAUGUIN (1848-1903)

113
Mata Mua (w dawnych czasach) heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie);
sygn. z płyty pod kompozycją
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Edouard MANET (1832-1883)

114
Śniadanie na trawie, 1863 heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie);
sygn. z płyty pod kompozycją
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Henri DE TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901)

115
At the Moulin Rouge: The Dance, 1890 heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie);
sygn. z płyty pod kompozycją
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Skrzyczne widziane z Bystrej, 1928 autolitografia, papier; 27 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Fałat Bystra.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893), A. ZAJKOWSKI

117
Para drzeworytów z „Pana Tadeusza” -) Wjazd księdza kwestarza
-) Wojski chwycił róg bawoli i zagrał
Cena wywoławcza. 100 zł

Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893)

118
Para ilustracji z „Pana Tadeusza” -) Woźny dobywa pozew
-) Niedźwiedź, Mospanie
Cena wywoławcza. 100 zł

119
Zosia z dziećmi - z cyklu ilustracji do „Pana Tadeusza”, 1882 drzeworyt na tincie; 24 x 19 cm (w świetle passe-partout o wym.34 x 28 cm);
sygn. l. d. i dat. na płycie drzeworytniczej "Andriolli 1881"
Cena wywoławcza. 200 zł

120
Awantura u sędziego - z cyklu ilustracji do „Pana Tadeusza”, 1882 drzeworyt na tincie; 24 x 19 cm (w świetle passe-partout o wym. 34 x 28 cm);
sygn. i dat. l. d. na płycie drzeworytniczej "Andriolli 1881"
Cena wywoławcza. 200 zł

Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

121
Praca na wsi drzeworyt, papier; 21 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. monogramem wiązanym na płycie drzew. l. g.” EB”.
Cena wywoławcza. 200 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

122
Ulica Nowomiejska - z teki „Stare Miasto”, 1929 drzeworyt, papier; 18,5 x 15 cm (w świetle passe-partout);
nie sygn.
Cena wywoławcza. 200 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1941) - według Juliana FAŁATA (1853-1929)

123
Cesarz Wilhelm II na polowaniu akwaforta, papier; 12 x 27 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza. 100 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

124
Sadownik - z ballad „Powsinogi beskidzkie” Emila Zegadłowicza, 1929 drzeworyt barwny, papier; 20 x 15 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza. 200 zł

Eric JOHANNSON DAHLBERG (1625-1703)

125
Widok Warszawy 1656 r. miedzioryt, papier; 25 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. w obrębie grafiki: E. J. Dahlberg / ad vivum / Delin.
Cena wywoławcza. 100 zł

F. SEFLER, XIX / XX w.

126
Figlarne zabawy litografia barwna, podmalowana gwaszem, papier; 60 x 86 cm (wymiar arkusza);
l. d.: F. Sefler pin?, p. d.: Etid. I. Czeiger Wien.
Cena wywoławcza. 200 zł

Carle VERNET (1758-1836)

127
Gonitwa litografia barwna, papier; 61 x 40 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: Carle Vernet inv. & del., p. d.: P. L. Debvcourt sculp.
Cena wywoławcza. 100 zł

Carle VERNET (1758-1836)

128
Gotowi do gonitwy litografia barwna, papier; 61 x 40 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza. 100 zł

Johann Elias RIDINGER (1698-1767)

129
Polowanie na jelenia miedzioryt, papier; 20 x 37 cm.
Odbitka z XX w.
Cena wywoławcza. 100 zł

Bolesław HERMAN (1903-1947)

130
Eleganci [Tak bywa …] ołówek, papier; 25,5 x 37 cm;
sygn. ołówkiem p. d. gmerkiem.
Cena wywoławcza. 200 zł

Kamil MACKIEWICZ (1885-1931)

131
Nie patrz!, 1927 tusz, papier; 27 x 22,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Kamil Mackiewicz / 1927.
Cena wywoławcza. 200 zł

Henry RYLAND (1856-1924)

132
Dziewczyna rotograwiura podmalowana gwaszem, papier; 10 x 6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.
Cena wywoławcza. 200 zł

Antoni TESLAR (1900-1952)

133
Pejzaż z palmami gwasz, karton; 42 x 57 cm;
sygn. l. d. na dolepionej do lica nalepce: A. Teslar;
Cena wywoławcza. 500 zł

Józef SCHIFFER, XX w.

134
Pejzaż akwarela, gwasz, papier; 36,6 x 61,6 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SCHIFFER.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

K. ZACHALEWSKI ? (XX w.)

135
Jesień w Bystrej, 1913 akwarela, papier; 30 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: K. Zachalewski? / Bystra 1913.
Cena wywoławcza. 100 zł

Artysta nieokreślony, 2. poł. XIX w.

136
Szkice roślin - 3 szt. akwarela, karton; 21,4 x 17,5 cm, 22,7 x 18 cm, 21,4 x 11,4 cm;
ołówkiem u dołu opisane nazwy roślin po łacinie.
Cena wywoławcza. 200 zł

Marian WALENTYNOWICZ (1896-1967)

137
Muzyk akwarela, ołówek, papier; 31 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem l. d.: MWalentynowicz.
Cena wywoławcza. 500 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

138
Pejzaż z zachodem, 1899 olej, płótno; 26 x 51,5 cm;
na odwrocie opisany po francusku.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

S. SAXTON, XIX/XX w.

140
Pejzaż z jeziorem górskim olej, płótno; 33 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Saxton 1901.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Bolesław LEWAŃSKI (1881-1952)

141
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 45 x 71 cm;
sygn. p. d.: Lewański.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

A. MINTE

142
Kwiaty olej, tektura; 33 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Minte
Cena wywoławcza. 200 zł

E. V. KOLISCHER

143
Wiosna, 1916 olej, tektura; 31 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. v. Kolischer / 1916.
Cena wywoławcza. 500 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

144
Motyw zimowy z młynem, 1935 olej, sklejka; 41 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam … / Lwów 1935.
Cena wywoławcza. 500 zł

A. MINTE?

145
Kwiaty olej, tektura; 33 x 23 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 200 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

146
Polne kwiaty w wazonie olej, tektura; 44,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: CHWIERUT J.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

147
Wenecja olej, płótno dublowane; 21 x 27 cm.
Cena wywoławcza. 500 zł