drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm. Północne Włochy, 1. poł. XVIII w. Stan zach.: liczne odpryski polichromii. Na odwrocie współczesna nalepka (domu aukcyjnego?) z wydrukowanym napisem: „Statuetta in legno polichromo S. Anna con libro e accanto la Madonna Italia Centrale XIV secolo". Siedząca na tronie o stylizowanym, wycinanym sylwetowo oparciu, postać św. Anny w długiej sukni i płaszczu, ze stojącą obok, podobnie ubraną małą Marią. Tradycyjne ujęcie tematu Nauczania Marii znalazło odbicie w przeciętnej klasy, prowincjonalnej rzeźbie północnowłoskiej (być może z terenu Veneto lub Lombardii) z okresu późnego baroku. Na uwagę zasługuje zastosowanie drewna jako tworzywa, jedynie sporadycznie używanego w rzeźbie włoskiej.
Cena wywoławcza1 000 zł