14. listopada 2024, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 30 października 2024 do: 14 listopada 2024

Aukcja: 14 listopada 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Małgorzata BIENIEK-STRĄCZEK (MAGGIE PIU), XX

349
Bez tytułu, 2003 technika własna, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Maggie Małgorzta Bieniek 2003.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena wywoławcza. 800 zł

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (1926-2019)

350
Z serii: Lato, lata 90. XX w. technika własna (monotypia, akwarela?), papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: D. L. / KLUZA.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Zbigniew GRZYBOWSKI (1926-2012)

351
Powódź II, 1959 tempera, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. Grzybowski 59 (tuszem);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Maria WĄSOWSKA (1931-1991)

352
Kobieta i mężczyzna, 1957 drzeworyt, papier; 32 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i opisana: Kobieta i mężczyzna / Maria Wąsowska 57 (ołówkiem);
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza. 900 zł

Zygmunt MAGNER (1937-2011)

353
Kompozycja abstrakcyjna akwarela, piórko, tusz, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ZYGMUNT MAGNER (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Tomasz PŁAWSKI

354
Linia graniczna, 2023 dyptyk, sitodruk, druk cyfrowy; 140 x 100 cm.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena wywoławcza. 600 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

355
Odys I - projekt scenografii olej, karton szary; 46 x 57,5 cm;
sygn. p., d.: O. Peczenko, opisany pośrodku: ODYS.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

356
Odys II - projekt scenografii olej, karton szary; 46 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: O. Peczenko, opisany pośrodku: ODYS.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

501
Krucyfiks brąz; 29 x 24,5 cm, figura 13,5 x 13,5 cm;
sygn. na figurze z boku: Lambert Rucki;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

502
Głowa Kazimierza Wierzyńskiego brąz patynowany; 34 x 21 x 24 cm, marmurowa podstawa: 9 x 21 x 21 cm;
sygn. z tyłu rzeźby: Xawery Dunikowski / KAZIMIERZ / WIERZYŃSKI, podstawa klejona.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

503
Medal Articulations, 1984 brąz; śr. 91 mm,
sygnowany na awersie l. d.: MITORAJ;
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Igor MITORAJ (1944 - 2014)

504
Pancerz (Cuirasse II ), 1986 brąz patynowany, podstawa marmurowa; wym.: 10 x 8 cm
sygn. p. d.: MITORAJ,
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

505
Skoczek narciarski z cyklu "Dyscypliny Olimpijskie" brąz patynowany; 30 x 30 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

506
Anioł brąz patynowany, agat; wys.42,5 cm.
estymacja: 2 600 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

507
Lalka - klaun, 1996 laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
sygn. i dat. na plecach stemplem: ALTHAMER 96.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

508
Lalka - klaun z zielonym nosem, 1996 laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Paul VOCA (ur. 1977)

509
Pony Wolf, 2024 żywica poliestrowa, aluminium, akryl, poliester, kwarc; 30 x 19 x 13 cm
mini version numer: 4
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Aliaksandr SAKALOU

510
Maska, 2022 brąz patynowany; 52,5 x 32,5 x 15 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na rancie: 2022 / SAKALOU.
estymacja: 13 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Andrzej JENDRUSZ (PSEUD.) (ur. 1954)

511
Bez tytułu, 2013 ceramika szkliwiona; szkliwo bezbarwne; 38 x 36 cm, wys. 20 cm.
estymacja: 700 - 900 zł
Cena wywoławcza. 500 zł

512
Bez tytułu, 2010 ceramika szkliwiona; 51 x 33 cm, wys. 26 cm;
sygn. na spodzie AJ.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena wywoławcza. 700 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

513
Melpomene, 2023 brąz, kamienna podstawa, wys. całkowita 37 cm;
sygn. i dat. z tyłu na podstawie: P. BUBAK 2023, sygn. opisany i datowany na spodzie: Piotr Bubak / "Melpomene"
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

514
Spętanie, 2023 brąz patynowany, kamienna podstawa, wys. całkowita 45,5 cm;
sygn. z boku na podstawie: P BUBAK, sygn. opisany i dat. na spodzie: Piotr Bubak / Spętanie 2/8 / 2
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

515
Romeo i Julia rzeźba w drewnie, wymiary: 53 x 39,5 x 8 cm;
na spodzie napis: H. BURZEC ZNPCK-ZAK-B-92/2.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Konrad ZIÓŁKOWSKI (ur. 1981)

516
HIZBOX, 2005 piaskowiec, marmur albański; 55 x 35 x 38 cm;
sygn. i dat. w piaskowcu: Konrad Z. Ziółkowski 05;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

517
Kobieta z lustrem brąz; wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Sętowski.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

518
Skrzydło brąz, marmur; 38,5 x 8 x 7,8 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", M. SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

519
Trzy gracje brąz patynowany, marmur; 35 x 19,5 x 10 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS";
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

520
Zestaw 5 medali 1. Międzynarodowe Biennale Grafiki Kraków - brąz; średnica 8 cm;
2. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, 1818 / 1968 - brąz; średnica 8 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Mieczysław Marek IŻAK (1940-2018)

521
Postęp technika kilimowa, technika kobiernicza, plecionka/poliester, sizal (?); 150 x 60 cm;
na odwrocie papierowa karta z odręcznym opisem pracy: MIECZYSŁAW MAREK /
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

522
Lampa podstawa metal, abażur i podstawa pokryta dodatkowo brązową farbą; podstawa: 17 x 22 cm, abażur: 10 x 49 cm
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł