13. listopada 2024, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 04 listopada 2024 do: 13 listopada 2024

Aukcja: 13 listopada 2024 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

846
Ikona - Prazdniki deska, ceramika, farby ceramiczne, bordiura - blacha mosiężna; 31 x 26 cm;
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

847
Kobieta w gorsecie - dziadek do orzechów brąz (?), odlew srebrzony; podstawa drewniana; wys.27,5 cm (całość).
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

848
Ładownica oficerska szwoleżerów gwardii Napoleona Bonaparte skóra czerniona, metal, brąz; 9 x 16 cm grubość 4 cm; dł. pasa 98 cm.
Francja, 1800-1815.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 500 zł

849
Szabla wz. AN-IX, w pochwie, tzw. złota, wyższego oficera szwoleżerów gwardii Napoleona Bonaparte. stal, brąz, mosiądz; drewno, skóra; dł. w pochwie 101,5 cm; dł. bez pochwy 99,5 cm;
Francja, 1800-1815.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza. 24 000 zł

850
Pistolet skałkowy stal, brąz, drewno, mosiądz, róg, kość; dł. całk. 33 cm.
Szwecja, Jonkoping, okres wojen polsko-szwedzkich 1704-1721.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza. 33 000 zł

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

851
Lampa "Ikora" szkło zdobione techniką IKORA, metal niklowany; abażur tekstylny; wys. 47 cm; nie sygn.
Niemcy, Geislingen, WMF, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

852
Para lamp naftowych metal, szkło kształtowane w formie, złocenia; wys. 68 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

853
Kinkiet trzyramienny brąz; wys. 34 cm; szer. 38 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

854
Lampa z puttem, elektryczna brąz złocony; wys. 50 cm.
Francja?, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

855
Kandelabr trzyświecowy brąz patynowany i złocony, marmur; wys. 41 cm.
Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

856
Para kandelabrów 6-ramiennych brąz patynowany, częściowo złocony; wys. 72 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Firma Zegarmistrzowska BASCHET-BAULLIER

857
Zegar kominkowy z figurą siedzącej kobiety brąz złocony; wys. 55 cm; szer. 40 cm; głęb. 16 cm;
Francja, Paryż, ok. poł. XIX w.( w latach 1840-1850 pracownia przy Rue Vandome).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

858
Zegar ścienny, holenderski, fryzyjski drewno, metal, farby emaliowe, mosiądz; 123 x 40 x 21 cm.
Holandia, ok. 1800.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

859
Kobierzec jedwab; 113 x 80 cm; zakończony na krótszych bokach frędzlami.
Persja, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

860
Kobierzec jedwab; 305 x 80 cm; zakończony frędzlami na krótszych bokach;
Persja, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

861
Kobierzec jedwab; 125 x 78,5 cm; zakończony na krótszych bokach frędzlami..
Persja, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

FIRMA POLYPHON-MUSIKWERKE AKTIENGESELLSCHAFT

862
Polifon grzebieniowy drewno, okleina orzechowa, mosiądz, stal, żeliwo; wys. 20 cm; szer. 53 cm;
Niemcy, Lipsk, k. XIX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

863
Słupek drewno, okucia metalowe, wys. 108 cm.
Europa (Austria?); pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

864
Słupek - postument biały marmur z ciemnymi żyłkami; wys. 102 cm; blat ze ściętymi narożami: 29,5 x 29,5 cm;
Europa Południowa, Italia, XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł

901
Stolik pomocniczy w stylu mebli z okresu panowania Napoleona III drewno liściaste, 72,5 x 48 x 48 cm, po rozłożeniu skrzydeł blat o powierzchni 88 x 88 cm.
Francja, ok. 1870.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 500 zł

902
Serwantka w stylu francuskiego art déco orzech, szkło; 119 x 98 x 38,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

903
Serwantka narożna rokokowa brzoza barwiona na mahoń, 220 x 95 x ok. 55 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł

904
Stół okrągły Ludwik Filip mahoń; 74 x śr. 118 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

905
Biurko w stylu klasycyzmu angielskiego fornir z drzewa satynowego, aksamit, okucia - mosiądz; 100 x 127,5 x 68 cm.
Anglia, pocz. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

906
Stół tzw. "bocian" - w stylu eklektycznym konstrukcja - sosna, orzech, okleina - orzech wzorzysty, 75 x 118 x 90 cm.
Europa Środkowa, koniec XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

907
Komplet mebli neorokokowych drewno liściaste, złocone, marmur; kanapa, 2 fotele i stół;
Europa Południowo-Zachodnia, Włochy?, 3 ćw.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

908
Szafka kredensowa - barek orzech, 156 x 84 x 43 cm.
Europa Południowo-Zachodnia, Włochy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

909
Sekretera neorokokowa orzech, 249 x 125 x 56 cm;
Europa Południowo-Zachodnia, Włochy?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

910
Szafeczka w stylu zakopiańskim drewno liściaste (brzost ?); wys. 31 cm; szer. 39,5 cm; głęb. 21 cm
Podhale - Zakopane, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

911
Miniaturowa komódka w stylu późnobarokowym konstrukcja - dębina, 40 x 25 x 32 cm.
Niemcy Południowe, XVIII/XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

912
Fotel w stylu secesyjnym konstrukcja - mahoniowiec; 107 x 58 x 60 cm.
Anglia, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

913
Zestaw mebli giętych firmy THONET buczyna, stolik - 62,5 x 44 x 43,5 cm. fotele - 81 x 56,5 x 56 cm.
Europa Środkowa, firma Thonet, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 700 zł