drewno liściaste, złocone, marmur; kanapa - 90,5 x 143 x 80 cm, fotele - 86 x 74 x 47 cm, stół - 74 x 97 x 68 cm. Europa Południowo-Zachodnia, Włochy?, 3 ćw. XIX w. O falistych, profilowanych i bogato rzeźbionych elementach szkieletu, złożony z kanapy, pary foteli i oraz stołu. Kanapa i fotele o zaokrąglonych oparciach przechodzących w pełne boki, z siedzeniem powtarzającym kształt oparcia z tyłu i na bokach, od frontu prostym, miękko tapicerowane, wsparte na czterech kabriolowych nogach, a siedzenie kanapy po środku wsparte dodatkowo na piątej prostej nodze. Stolik o kształcie zbliżonym do prostokąta na bokach w zarysie falisty z marmurowym blatem, wsparty na czterech kabriolowych nogach spiętych u dołu krzyżowym wiązaniem. Oparcia siedzisk oraz wiązanie nóg ozdobione pękami liści. Oskrzynienia i nogi ozdobione rzeźbionymi liśćmi, kwiatami, ceowniacami, wolutami, a nogi stołu dodatkowo główkami putt. Płyta na blacie z marmurowa (zlepieniec) w odcieniu łososiowym, tkanina obiciowa atłasowa w odcieniu pomarańczowo-różowym wielkoraportowa, we wzory roślinne.
Cena wywoławcza3 600 zł