porcelana, farby naszkliwne (druk lub szablon-przeprócha?) podmalowane ręcznie, złocenia; wys. 46 cm; sygn. złota: pętelkowa korona 5-dzielna/ dwie skrzyżowane szable z literami P i R z boków/ odręcznie: Paris Royal / Peint a la / main, niżej: wpisane naprzemianlegle w krąg litery FF. Francja, dekoracja - Paryż, producent porcelany nieznany, XIX/XX w.? - XX w. Wazon dekoracyjny - amfora, o smukłym brzuścu i cylindrycznej, rozchylonej szyjce, z uchami - uskrzydlonymi popiersiami kobiecymi; dolna część brzuśca ze stopą i plintą montowana na trzpień metalowy z częścią górną. Zdobiona złoconą kratownicą z zielonymi 5-dzielnymi rozetkami na skrzyżowaniu; w dwu owalnych rezerwach na brzuścu - identyczne kompozycje kwiatowe z pierzastym fioletowym tulipanem, malinową różą, prymulami i niezapominajkami.
Cena wywoławcza2 200 zł