biskwit porcelany; wys. 39 cm; replika modelu Gunthera R. Grangeta?, wykonanego dla fabryki porcelany Lorenz Hutschenreuther AG ok. 1969 roku, 2 poł. XX w. estymacja: 1 000 - 1 200 zł
biskwit porcelany; wys. 39 cm, podstawa ok. 18,5 x 13 cm; sygn. zielonym drukiem (nieczytelna), kaligraficzny wycisk MA, oraz czarny druk: w prostokącie:21/ Col. IV (napisy niewyraźne). Niemcy?, model o nieustalonym autorstwie - replika modelu Gunthera R. Grangeta?, wykonanego dla fabryki porcelany Lorenz Hutschenreuther AG ok. 1969 roku, 2 poł. XX w. Na płaskiej, zbliżonej do owalu podstawie stający dęba koń, wsparty na podstawie ogonem opracowanym jako stabilizacja figury. Prezentowana wersja (dobra replika), na podstawie rzeźby znanego niemieckiego rzeźbiarza -animalisty pracującego w porcelanie i drewnie, zrealizowanej w wytwórni Hutschenreuther, z którą Gunther R.Granget (1932-2010) współpracował od połowy lat 60. XX w.; w latach 1984-1996 był odpowiedzialny za projekty rzeźbiarskie wytwórni.
Cena wywoławcza900 zł