porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej na podstawie; wys. 21,5 cm; podstawa 19 x 14,7 cm (owal); sygnatura kob. podszkl., naśladująca miśnieńskie skrzyżowane miecze: dwie skrzyżowane kreski przekreślone - każda - w dolnej części; na spodzie obręczy podstawy ryte: 1189 ( nr formy - modelu?). Niemcy, Turyngia ? - XIX/XX w. Na owalnej podstawie z ornamentem reliefowych ogniw wokół bębna i plastyczną dekoracją gałązkami kwiatowymi - kuliste naczynie z kopułową pokrywką z uchwytem - pąkiem kwiatowym, z dwoma figurkami amorków z boków. Półnagie uskrzydlone putta stojące przy niskich pniach: 1) z kołczanem, sakiewką i gołąbkiem na uniesionej dłoni, 2) łapiące się za głowę, z kołczanem i koszyczkiem w prawej ręce. Naczynie dekorowane kompozycjami kwiatowymi w czterech 4-płatkowych rezerwach i luźnymi rzutami kwiatków na pokrywce, przeznaczone na kandyzowane owoce lub cukier? Kompozycja o charakterze dekoracyjno-użytkowym, być może na stół z zastawą deserową? Naczynie utrzymane w stylistyce porcelany miśnieńskiej.
Cena wywoławcza4 000 zł