13. listopada 2024, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 04 listopada 2024 do: 13 listopada 2024

Aukcja: 13 listopada 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Franciszek SIEDLECKI (1867-1934)

97
Druciarz akwarela, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Franciszek Siedlecki (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

98
Świątkarz akwarela, ołówek, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Franciszek Siedlecki
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

99
Ucieczka przed burzą olej, płótno; 50 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 4 700 - 5 400 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stefan Witold MATEJKO (1872-1935)

100
Świniopas olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 30 cm;
sygn. l. d.: swm [znak artysty z inicjałami] / S.W.MATEJKO.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

101
Pejzaż z kościółkiem, 1933 olej, płótno naklejone na tekturę; 64 x 89,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F Pautsch 33.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 15 000 zł

S. WEGNER, XX w.

102
Góral z fajką, 1932 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 50 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SWegner / 932
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Malarz nieokreślony, szkoła Fryderyka Pautscha, 1 poł. XX w.

103
Portret górala z fajką olej, tektura;
44,5 x 37 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

104
Góral z fajką pastel, papier; 51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

105
Pejzaż zimowy z Olczy akwarela, papier naklejony na tekturę; 44 x 66 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 700 zł

Edward WIECZOREK (1901-1988)

106
Pejzaż z rzeką olej, tektura; 34,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Ludwik JACH (1892-1952)

107
Pejzaż górski olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. l. d.: L. Jach.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Aleksander BOBA (1899-1944)

108
Na Hali Gąsienicowej, 1937 olej, tektura; 32 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aleksander Boba / 1937
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

109
Chaty w śniegu olej, płótno; 44,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: WITKOR KORECKI
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Michał WAŃCZYK (1875-1967)

110
Hala Gąsienicowa - Bacówka, przed 1939 olej, tektura; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Michał Wańczyk
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

111
Szałasy w górach olej, tektura; 28 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Mieczysław ORACKI-SERWIN (1912-1977)

112
Para pejzaży z Koninki, 1954 1. Chata nad rzeką
2. Pejzaż górski
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

113
Cannero, 1926 olej, płótno naklejone na płytę; 41 x 53 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Cannero / 7 IX. 1926 / S. Batowski.
estymacja: 7 200 - 8 400 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

114
Portret kobiety olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: ST GAŁEK.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.

115
Portret starca pastel, papier;
50 x 36 cm.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

116
Głowa starca olej, płótno;
41 x 35,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Johann Adalbert HEINE (1950-?)

117
Portret mężczyzny olej, tektura; 8,5 x 5 cm;
sygn. p. d.: A. Heine.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, 2 poł. XIX w.

118
Portret mężczyzny, ok. 1885 olej, płótno; 61 x 50 cm;
napis l. g.: FREDERIC / FUHRMANN / CLARKE / 1885 powyżej herb.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Egisto FERRONI (1835-1912)

119
Portret damy olej, płótno; 69 x 55 cm (światło obrazu w owalu);
sygn. z lewej: E. Ferroni
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

120
Modlitwa, 1890 olej, płótno; 47 x 37,5 cm;
sygn. p. g.: Mieczysław Reyzner
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Alojzy REICHAN (1807-1860)

121
Portret Antoniny Dzieduszyckiej, 1833 olej, płótno; 64 x 49,5 cm;
na odwrocie opis: Antoniona z Grom- / nickich Dzieduszycka / mal. Aloizy Raichan R: 1833. / we Lwowie.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Aleksander MROCZKOWSKI (1850-1927) - przypisywany

122
Portret mężczyzny olej, płótno; 58 x 42 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MROCZKOWSKI.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Wacław KONIUSZKO (1854-1900)

123
Mężczyzna palący fajkę olej, płótno; 64 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: W. Koniuszko.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski (?), XIX w.

124
Martwa natura olej, deska parkietowana;
87 x 70 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

125
Pasjans olej, płótno;
72 x 60 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Robert CLEMINSON (czynny ok. 1864-1903)

126
Motyw myśliwski - pejzaż z jeleniem, 1873 olej, płótno; 128,5 x 102 cm;
sygn. i dat. l. d.: Rob. Cleminson. / 1873;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Adriaen Cornelisz BEELDEMAKER (1618-1709) - krąg

127
Psy olej, płótno dublowane; 33 x 45 cm;
sygn. l. d.: ... (słabo czytelnie - napis punktowany).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Malarz nieokreślony, k. XIX w.

128
W stajni olej, płótno;
62 x 84 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Aleksander ŚWIESZEWSKI (1839-1895)

129
Zachód słońca, 1872 olej, deska; 16 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Świeszewski 1872
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Karl KAUFMANN (1843-1905)? - przypisywany

130
Widok na miasto olej, płótno;
47,5 x 61 cm;
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Johann Anton CASTELL (1810-1867)

131
Drezno, 1852 olej, płótno dublowane; 24,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ACastell. / 1852.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

132
Na wzburzonym morzu olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Karl SCHAETTE (1884-1951)

133
Pejzaż górski olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski lub flamandzki - Christoph J. VAN DER LAMEN (1607-1651) ?

134
Scena towarzyska we wnętrzu, ok. poł. XVII w. olej, deska parkietowana; 44 x 56,5 cm;
Stan zach.: drobne plamki z białej farby na powierzchni w kilku miejscach.
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

135
Spotkanie na moście olej, płótno;
38 x 49 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

136
Młyn olej, płótno dublowane;
82,3 x 102,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

137
Scena rodzajowa przed zamkiem olej, płótno dublowane,
60 x 73 cm.
estymacja: 3 900 - 4 700 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jan Miense MOLENAER (ok. 1610-1668) ?

138
Przed karczmą olej, płótno dublowane; 42 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Molenaer 1635
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz niderlandzki, XVI w.

139
Św. Katarzyna z donatorką olej, deska; 32,5 x 25 cm;
na obrazie trudno czytelna inskrypcja: SPES MEA DEVS / AETAT / … (? ...)
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski (?), XVII w.

140
Matka Boska Różańcowa z Dzieciątkiem, świętym Dominikiem i świętą Katarzyną ze Sieny olej, płótno dublowane;
70,5 x 56 cm.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski XVIII w. (?)

141
Madonna z Dzieciątkiem - według Giovanni Antonio PELLEGRINI (1675-1741)
olej, płótno dublowane; 85 x 70 cm
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVII w.

142
Pasterze olej, płótno dublowane;
30 x 49,5 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Malarz nieokreślony polski, XVIII / XIX w.

143
Św. Józef z Dzieciątkiem, 1 ćw. XIX w. olej, płótno dublowane,
73,5 x 62 cm
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

144
Św. Franciszek z aniołami olej, blacha;
22,5 x 17 cm.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł