Aukcja: 13 listopada 2024 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Franciszek SIEDLECKI (1867-1934)
Nr katalogowy97
Druciarz
akwarela, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Franciszek Siedlecki (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Nr katalogowy99
Ucieczka przed burzą
olej, płótno; 50 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 4 700 - 5 400 zł
estymacja: 4 700 - 5 400 zł
Cena wywoławcza.
4 500 zł
S. WEGNER, XX w.
Nr katalogowy102
Góral z fajką, 1932
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 50 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SWegner / 932
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy104
Góral z fajką
pastel, papier; 51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Edward WIECZOREK (1901-1988)
Nr katalogowy106
Pejzaż z rzeką
olej, tektura; 34,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Aleksander BOBA (1899-1944)
Nr katalogowy108
Na Hali Gąsienicowej, 1937
olej, tektura; 32 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aleksander Boba / 1937
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Michał WAŃCZYK (1875-1967)
Nr katalogowy110
Hala Gąsienicowa - Bacówka, przed 1939
olej, tektura; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Michał Wańczyk
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Michał Wańczyk
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Mieczysław ORACKI-SERWIN (1912-1977)
Nr katalogowy112
Para pejzaży z Koninki, 1954
1. Chata nad rzeką
2. Pejzaż górski
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
2. Pejzaż górski
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.
Nr katalogowy115
Portret starca
pastel, papier;
50 x 36 cm.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
50 x 36 cm.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Johann Adalbert HEINE (1950-?)
Nr katalogowy117
Portret mężczyzny
olej, tektura; 8,5 x 5 cm;
sygn. p. d.: A. Heine.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
sygn. p. d.: A. Heine.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Nr katalogowy120
Modlitwa, 1890
olej, płótno; 47 x 37,5 cm;
sygn. p. g.: Mieczysław Reyzner
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Aleksander MROCZKOWSKI (1850-1927) - przypisywany
Nr katalogowy122
Portret mężczyzny
olej, płótno; 58 x 42 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MROCZKOWSKI.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski (?), XIX w.
Nr katalogowy124
Martwa natura
olej, deska parkietowana;
87 x 70 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
87 x 70 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Adriaen Cornelisz BEELDEMAKER (1618-1709) - krąg
Nr katalogowy127
Psy
olej, płótno dublowane; 33 x 45 cm;
sygn. l. d.: ... (słabo czytelnie - napis punktowany).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Karl KAUFMANN (1843-1905)? - przypisywany
Nr katalogowy130
Widok na miasto
olej, płótno;
47,5 x 61 cm;
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
47,5 x 61 cm;
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
Cena wywoławcza.
4 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy132
Na wzburzonym morzu
olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Malarz nieokreślony, holenderski lub flamandzki - Christoph J. VAN DER LAMEN (1607-1651) ?
Nr katalogowy134
Scena towarzyska we wnętrzu, ok. poł. XVII w.
olej, deska parkietowana; 44 x 56,5 cm;
Stan zach.: drobne plamki z białej farby na powierzchni w kilku miejscach.
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy135
Spotkanie na moście
olej, płótno;
38 x 49 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
38 x 49 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza.
7 200 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy137
Scena rodzajowa przed zamkiem
olej, płótno dublowane,
60 x 73 cm.
estymacja: 3 900 - 4 700 zł
60 x 73 cm.
estymacja: 3 900 - 4 700 zł
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Malarz nieokreślony, włoski (?), XVII w.
Nr katalogowy140
Matka Boska Różańcowa z Dzieciątkiem, świętym Dominikiem i świętą Katarzyną ze Sieny
olej, płótno dublowane;
70,5 x 56 cm.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
70,5 x 56 cm.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVII w.
Nr katalogowy142
Pasterze
olej, płótno dublowane;
30 x 49,5 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
30 x 49,5 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza.
4 500 zł