Aukcja: 13 listopada 2024 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Nr katalogowy49
Dziewczyna z dzbanem
olej, sklejka; 20,5 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Iwan TRUSZ (1869-1941)
Nr katalogowy53
Pejzaż o wschodzie słońca
olej, tektura; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: Iw. Trusz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)
Nr katalogowy55
Motyw z Dolinki Krakowskiej [Bolechowicka?]
akwarela, gwasz, papier; 29 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. BIESZCZAD
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: S. BIESZCZAD
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Józef GURANOWSKI (1852-1922)
Nr katalogowy57
Sosny przy drodze
gwasz, papier naklejony na tekturę; 21 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J Guranowski
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
sygn. p. d.: J Guranowski
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Jan Antoni AUSTEN (1865-1938)
Nr katalogowy59
Pejzaż wiosenny, 1903
olej, tektura; 11,5 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: A. Austen 1903
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. l. d.: A. Austen 1903
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Monogramista B.Ch., XX w.
Nr katalogowy62
Rynek we Lwowie ze studnią z Neptunem, 1939
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24,7 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: Lwów Rynek / 18.XII.1939 BCh (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI [Stachowicz] (1911-1979)
Nr katalogowy64
Rynek Starego Miasta w Warszawie
akwarela, ołówek, gwasz, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Nr katalogowy67
Słodkie owoce
olej, płótno; 59 x 78 cm;
napis. l. d.: Naximbeni
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
napis. l. d.: Naximbeni
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Błażej IWANOWSKI (1889-1966)
Nr katalogowy70
Letni dzień w Warszawie, 1964
olej, płótno; 48 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski / 1964.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Nr katalogowy72
Pejzaż leśny
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Niżyński M. / ... (ołówkiem, słabo czytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Nr katalogowy75
Portret córki artysty w chuście
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 34 x 28 cm;
sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Zofia ATTESLANDER (1874- po 1928)
Nr katalogowy77
Portret kobiety w kapeluszu, 1908
pastel, papier; 42 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Zo Atteslader / Paris / 1908 -.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Marian PRZYBYLSKI NOWINA (1884 - ?)
Nr katalogowy80
Pod wieczór
olej, sklejka; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)
Nr katalogowy82
Nad brzegiem morza
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Stefan Rostworowski.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)
Nr katalogowy84
Statek na morzu
olej, deska; 18,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: M.G Wywiórski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: M.G Wywiórski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Włodzimierz NAŁĘCZ (1865-1946)
Nr katalogowy86
Pejzaż nadmorski, 1932
olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Włodz. Nałęcz 1932.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Isis KISCHKA (1908-1973)
Nr katalogowy88
Nad stawem
olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
sygn. p. d.: KISCHKA.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Nr katalogowy90
Pejzaż z rzeką
olej, płótno naklejone na tekturę; 16,3 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: T. ZIOMEK.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Eugeniusz PIETRASZEWSKI, XX w.
Nr katalogowy92
Widok na Rumię i morze spod samotnego dębu, 1927
olej, tektura; 16 x 19,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: WIDOK NA RUMJĘ I MORZE SPOD SAMOTNEGO / DĘBU. EUGENIUSZ PIETRASZEWSKI 1927.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Antoni PROCAJŁOWICZ (1876-1949)
Nr katalogowy94
Nad rzeką
olej, tektura; 44 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A.S. PROCAJŁOWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
1 800 zł