glina garncarska, pobiałka (angoba) jasnokremowa, farby ceramiczne na bazie tlenków metali, szkliwo ołowiowe; drobne przetarcia i ubytki szkliwa i angoby przy krawędzi szyjki; wys. 20 cm, średn. brzuśca 14 cm; sygn. ryta w glinie pod szkliwem, pomiędzy nóżkami od spodu: 1961 / Olawa (?)/ WK (słabo czytelna). Kazimierz Woźniak, warsztat w Oławie (Dolny Śląsk), okres powojenny (1961 rok). Butlik (na nalewkę) o spłaszczonym kolistym brzuścu, na 4 nóżkach, z krótką profilowaną szyjką rozchyloną przy krawędzi, z dwoma uchwytami z boków do przewlekania taśmy do zawieszania Zdobiony dekoracją o rytym konturze; na dwu kolistych płaskich ściankach motyw jelenia wśród stylizowanych pędów kwiatowych oraz pęd kwiatowy z dwoma ptaszkami; boki z ornamentem geometrycznym. Wyrób huculskiego garncarza Kazimierza Woźniaka, kontynuującego po II wojnie światowej tradycje ceramiczne z Pokucia w Oławie na Dolnym Śląsku, dokąd został przesiedlony z rodziną.