09 października 2024

Aukcja: 9 października 2024 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

 WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

PACYKÓW, Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego

601
Puchacz na książkach fajans delikatny, szkliwo ołowiowo-boraksowe, wys.: 42 cm,
Polska, proj. Vaclava Suchanka z 1897 r., okres międzywojenny (lata 20. XX w.).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

602
Popielniczka z dwiema małpkami drewno -czeczota (wiązu?), fajans delikatny;
Figurki: Polska, Pacyków k/Stanisławowa, okres międzywojenny (lata 20.-30. XX w.)
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

ĆMIELÓW - Zakłady Porcelany Stołowej „Ćmielów"

603
Kangur porcelana, farby naszkliwne (czerń), wys. 16,3 cm;
proj. Hanny Orthwein (1916-1968), z 1956 roku, lata 60. (lub 70.?) XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

IMPERIAL AMPHORA, wytwórnia ceramiki i porcelany w Turn -Teplitz

604
Dwie sowy ceramika, barwiona powierzchniowo - szkliwo matowe, wys. 26,5 cm;
Austria, okres Riessnera, Stellmachera i Kessela (lata 1892-1945), pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

VEB Sitzendorfer Porzellanmanufaktur (zał. 1850)

605
Para muzykujących pasterzy porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, 1 poł. XX w. (po 1918).
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

606
Grupa figuralna - Zaloty porcelana, farby naszkliwne, złocenia, biskwit; wys. 31 cm;
Niemcy - Turyngia? lub Paryż - Edme Samson?, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

607
Główka chłopca w czapeczce - pojemnik na tytoń porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 17 cm,
Nieokreślona wytwórnia europejska (Niemcy?), XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

608
Akt kobiety z draperią wokół bioder porcelana biała, wys. 40,5 cm; nie sygnowana.
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy?, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

HUTSCHENREUTHER - Porzellanfabrik Carl Magnus Hutschenreuther (zał. 1814)

609
Serwis obiadowy z ceglasto-szarą dekoracją kwiatową porcelana, druk barwny, złocenia;
Niemcy, lata 1901-1933 (po 1914?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MIŚNIA - Królewska Manufaktura Porcelany

610
Para pater deserowych z dekoracją kobaltową kwiatami i owadami porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 27 cm i 28 cm;
Miśnia, Königliche Porzellan Manufaktur, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

611
Wazka (koszyczek?), z dekoracją gałązkami róż i dwoma amorkami porcelana, farby naszkliwne, Niemcy, Turyngia - wytwórnia nieustalona
(Sitzendorf - Alfred Voigt AG?, Scheibe-Alsbach?, Neundorf ?), XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

WYTWÓRNIA FAJANSU W CHOISY LE ROI

612
Patera na owoce z podstawą z uchwytami (żardiniera?) fajans (fajans delikatny), Francja, region Ile-de-France,
departament Val-de Marne: Choisy Le Roi, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

MIŚNIA - Państwowa Manufaktura Porcelany

613
Wazon dekoracyjny - amfora, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 28,5 cm;
Miśnia, Staatliche Porzellan Manufaktur, poł. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

614
Wazon dekoracyjny - amfora, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 29 cm;
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

615
Wazon dekoracyjny z dwiema miniaturami rodzajowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 31cm;
Nieokreślona manufaktura europejska - Rosja lub Niemcy?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

616
Wazon ceramiczny ceramika, farby naszkliwne, na brzuścu w kolorystyce dekoracji Imari; wys. 61,5 cm;
Chiny?, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

SAMPSON HANCOCK & SONS, manufaktura zał. 1857

617
Para talerzy z motywem dalekowschodnim ukwieconej gałązki w wazonie fajans angielski (z krakelurą od spodu); średn. 22 cm;
Anglia, hrabstwo Staffordshire, Stoke-on-Trent, ok.1930.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

William LOWE, Longton

618
Para wazonów w stylistyce dalekowschodniej, z gałązkami kwiatów i motylami fajans angielski (z krakelurą od spodu); wys. 17 cm; Anglia,
hrabstwo Staffordshire, okręg Stoke-on-Trent, ok. 1915 (marka: Royal Sydney Ware).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ „WAŁBRZYCH”

619
Serwis do kawy z dekoracją w dmuchawce porcelana, czerń naszkliwna, dekoracja natryskiem wybieranym;
dekoracja wg proj. Ludmiły Pokornianki (1920-1987); lata 40./60. XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

620
Para wazonów secesyjnych szkło zielone, opalizujące, mieniące się wielobarwnie; ujęte cynową oprawą, wys. 26,5 cm.
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

621
Szklanica z widokami miast, w stylu biedermeier szkło przezroczyste, częściowo barwione w kolorze miodowym, szlifowane; wys. 16 cm.
Czechy, powtórzenie z XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

622
Szklanica w typie biedermeier szkło formowane, szlifowane, rubinowe, powlekane mlecznym, farby emaliowe, złocenia; wys. 13 cm.
Śląsk?, Czechy?, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Huta Szkła „JÓZEFINA”

623
Wazon z karbowanym wylewem szkło przeźroczyste, miodowe i białe; wys. 36,5 cm.
Śląsk, Szklarska Poręba, Huta Józefina, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

624
Patera kobaltowa szkło przeźroczyste, kobaltowe, farby emaliowe, złocenia; 27 x 29,7 cm x 29,7 cm;
Czechy, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

625
Wazonik z motywami roślinno-geometrycznymi szkło mleczne, farby emaliowe, złocenia; wys. 18,5 cm.
Anglia, Thomas Webb (?), XIX /XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Firma EGERMANN

626
Zestaw szkieł: wazon i puzderko szkło przeźroczyste, częściowo barwione w kolorze jasno-kobaltowym, szlifowane, złocone,
Czechy, Nowy Bor, Firma Egermann, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

701
Plakieta ze sceną Zwiastowania mosiądz srebrzony?, skóra częściowo złocona; plakieta - wys. 15,5 cm, szer. 9,5 cm;
Francja?, ok. 1908
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

INTERNATIONAL SILVER COMPANY (1898-1983)

702
Komplet do herbaty i kawy plater na miedzi cechowany;
USA, Meriden, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

LE COUVERT FRANÇAIS

703
Zestaw sztućców na 12 osób i środka stołu (razem 79 sztuk) w stylu art déco w kasetce biały metal cechowany;
Francja, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

704
Tabakierka srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane, niello; waga 101 g.;
Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

SOLINGEN

705
Zestaw sztućców na 6 osób i środka stołu (razem 40 sztuk) metal platerowany 23/24 karatowym złotem cechowany; waga (bez noży) 1400 g.
Niemcy, Solingen, 2 poł. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

706
Nożyczki do objaśniania świec srebro próby 13 cechowane; waga 91 g;
Wiedeń 1830.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

707
Świecznik chanukowy art déco srebro próby 3 cechowany; waga 712 g.
Polska, Kraków, 1922-1932.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Paul MIERCK

708
Cztery łyżki stołowe srebro próby 12; dł. 21,5 cm; waga 212 g.
Szczecin, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Peter LINDMAN (czynny 1790-1837)

709
Misa do samowara (płukalnica) srebro próby 84 cechowane; waga 373 g.
Petersburg, 1834.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

710
Solniczka srebro próby 84 częściowo złocone, cechowane; waga 126 g.
Petersburg, lata 20. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Bracia GRACZEW (czynni 1866-1918)

711
Cukiernica srebro próby 84, częściowo złocone cechowane; waga 516 g.
Rosja, Petersburg, 1884.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Władysław ROGALSKI (czynny 1931-1939?)

712
Paterka szkło, srebro cechowane; wys. 11,5 cm; średnica patery 13,5 cm;
Polska, Kraków, 1931.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Mojżesz (Moszek) CHARŁAP (czynny od ok. 1880 - do ok. 1914)

713
Balsaminka wieżyczkowa srebro próby 84 cechowane; waga 146 g.
Warszawa, 1887.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

714
Patera z muszlą nautilusa srebro cechowane pr. ok. 800, złocenia częściowe, muszla nautilusa; wys. 52 cm, waga 2078 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

801
Bransoleta z szafirem szafir + 8 szt. diamentów w szlifie tzw. przejściowym;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 23.100 g.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

802
Kolia z brylantami 29 szt. brylantów o masie łącznej ok. 1.15ct (VS1-Si/F-I),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 38.150 g.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

803
Wisior z kryształem górskim owalny kryształ górski z wyrzeźbionym wizerunkiem Chrystusa w oprawie z filigranem,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.450 g.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

804
Naszyjnik ze szmaragdem szmaragd w szlifie gruszka + 16 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.160 g.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

805
Kolczyki z diamentami 2 szt. rozet diamentowych + 18 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.100 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

806
Bransoleta z diamentami 3 szt. brylantów o masie łącznej ok. 0.11 ct (VS2-Si/F-H),
złoto pr. 0.750, masa całkowita 13.500 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

807
Pierścionek z akwamarynem akwamaryn w oprawie z 6 szt. diamentów w szlifie tzw. przejściowym;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 4.330 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

808
Kolczyki z ametystami 2 szt. owalnych ametystów + 18 szt. diamentów;
złoto pr. 0.585, oprawa kamieni srebro pr. ok. 0.900, masa całkowita 4.950 g.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł