09 października 2024

Aukcja: 9 października 2024 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

 WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

809
Pierścionek z szafirem szafir + 16 szt. diamentów w szlifie bagieta;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 4.030 g.
estymacja: 7 200 - 8 000 zł

810
Pierścionek z brylantem pojedyńczy brylant w oprawie z 6 szt. diamentów w szlifie 8/8;
platyna pr.0.950, masa całkowita 2.700 g.
estymacja: 7 200 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 800 zł

811
Pierścionek z kameą owalny wizerunek kobiety w profilu rzeźbiony na muszli,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.370 g., rozm. pierścionka 11.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

812
Sygnet herbowy owalny agat z rzeźbionym herbem szlacheckim Jastrzębiec w oprawie,
złoto pr. 0.583, masa całkowita 9.900 g., rozm. sygnetu 14.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

813
Pierścionek z motywem wiary, nadziei i miłości złoto pr. 0,583; czarna emalia złotnicza; masa całk. 1 700 g. średnica szyny 2 cm.
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

814
Brosza z wyobrażeniem Świętej Rodziny żółte złoto pr. 583 + srebro pr. 800; masa całk. 33 600 g; ceramika (porcelana?), farby emaliowe;
Austro-Węgry, Wiedeń, 1890
.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

815
Tłok pieczętny z herbami Nieczuja i Bogorya mosiądz; wys. 2,6 cm; pole pieczętne: 1,5 x 1,5 cm.
Polska, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

816
Tłok pieczętny, z herbem Lubicz drewno, mosiądz; wys. 8,5 cm; pole pieczętne: 2,4 x 2 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

817
Tłok pieczętny z herbem Mogiła mosiądz, drewno; wys. 6 cm; pole pieczętne: 2 x 1,8 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

818
Portmonetka damska z herbem Kościesza plakiety kościane, niebieska tkanina, wykończenie mosiężne, wymiary: 7 x 5 x 1 cm.
Polska, 4 ćw. XIX w.?
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

819
Talerz dekoracyjny brąz, odlew; średnica 22 cm.
Chiny, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wiktor GONTARCZYK (?) (1882-1948)

820
Medalion z wizerunkiem Chrystusa brąz, średn. 34 cm; sygn. wzdłuż krawędzi z prawej strony: „W.G.”;
Polska, Warszawa, 1914.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

821
Wizytownik z dwiema figurkami kompozycja metali; wys. 16 cm; szer. 22 cm; głęb. 17 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, 1 tercja XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Achille GAMBA (1881-1944) - projekt

822
Wizytownik secesyjny cyna; 36 x 21 cm; wys. 5,5 cm.
Italia, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

823
Ikona - „Podwyższenie Krzyża” tempera, deska, okład srebrny, 22 x 17,7 cm; próba srebra 84,
całość ikony ujęta w drewnianą przeszkloną skrzynkę - kiot, Rosja, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

824
Ikona podróżna - Jezus Chrystus Pantokrator tempera, deska, okład srebrny; 9 x 7,3 cm (owal);
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

825
Ikona - Archanioł Michał z Mandylionem tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, srebrzenia; 45,7 x 37,6 x 2,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

826
Ikona - Matka Boża Pieczerska tempera, deska, okład mosiężny; 26,8 x 22 x 2 cm.
Ukraina, Kijów pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

827
Ikona - Matka Boża Tychwińska - w kiocie tempera, deska, okład mosiężny; rama kiotu drewniana, oszklona; ikona: 17 x 14 cm;
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 600 zł

828
Ikona - Madonna z Dzieciątkiem tempera, deska, okład mosiężny ze śladami srebrzenia, 13,5 x 11 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

829
Ikona - „Błogosławieni, którzy potrzebują prawdy” olej, deska, podkład kredowo-gipsowy; 27,5 x 36,5 x 2 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

830
Szabla oficerska lekkiej kawalerii francuskiej, AN XI, w pochwie stal, brąz, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 16 cm, dł. całkowita 96 cm,
Francja, pocz. XIX w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

831
Karabela polska, XVIII w., w pochwie stal, kość, srebro; drewno, skóra; dł. głowni 17 cm; dł. całkowita 91 cm; dł. w pochwie 94 cm;
Persja (głownia), Polska (oprawa), XVIII w.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

JAPY FRERES & CIE - FIRMA ZEGARMISTRZOWSKA

832
Zegar kominkowy, portykowy drewno czernione, lakierowane, brąz złocony, emalia, farby, inkrustacje; wys. 50,5 cm;
Francja, po poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

833
Zegar ścienny, holenderski, fryzyjski drewno, metal, farby emaliowe, mosiądz; 123 x 40 x 21 cm.
Holandia, ok. 1800.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

834
Lampa na biurko, elektryczna brąz, mosiądz, szkło, abażur tekstylny; wys. 64 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

835
Lampa elektryczna na biurko brąz, szkło kryształowe; wys. 51,5 cm.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

836
Lampa naftowa ceramika, mosiądz, szkło; wys. 53 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

837
Lustro ścienne, wiszące drewno złocone, tafla lustrzana; 67,5 x 99 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

838
Para kinkietów elektrycznych, z amorkami drewno polichromowane, złocone; mosiądz;
1/ wys. 45 cm; szer. 22 cm; 2/ wys. 41 cm; szer. 22 cm. Europa Środkowa, 2. poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

839
Para kinkietów 2-świecowych, z amorkami drewno złocone; wys. 41 cm; szer. 14 cm; głęb. 21 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

840
Dywanik wełna; 96 x 79 cm.
Europa?, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

841
Tapiseria - „Spotkanie” osnowa wełniana, wełna, ręcznie tkana, 300 x 130 cm;
Francja, Savonnerie ?, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

901
Sekretera w stylu rokokowym konstrukcja - dębina, fornir - orzech, wstęgi - śliwa; 210 x 105 x 60 cm.
Niemcy, Dolna Saksonia, około połowy XVIII w.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

902
Lampa stojąca w stylu modernistycznym orzech, mahoń, 184 x 77 x 39,2 cm.
Europa Zachodnia, l. 50. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

903
Stolik pomocniczy neostylowy mahoń, buczyna, 67 x śr. 67,5 cm.
Europa Środkowa, l. 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

904
Stolik pomocniczy neoklasycystyczny buczyna, 81 x 83 x 58,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

905
Szafa w stylu secesji geometrycznej dębina, sosna, szkło, mosiądz, 187,5 x 126 x 50,5 cm.
Europa Zachodnia (Belgia?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

906
Postument w stylu neoklasycystycznym buczyna, 110 x śr. blatu 32 cm, u dołu miedzy nogami 36,5 x 36,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

907
Stolik dekoracyjny w stylu neobarokowym drewno liściaste, 48 x 75 x 48 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

908
Fotel neorokokowy drewno liściaste, lekkie (brzoza lub lipa?), 93,7 x 86 x 67,5 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 950 zł

909
Biblioteka w stylu późno-biedermeierowskim sosna, brzoza falista, 168 z 79 x 41 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

910
Stół w stylu art déco konstrukcja - płyta stolarska, okleina - orzech, 72,5 x 100 x 75 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

911
Serwantka neorokokowa mahoń, mosiądz, szkło, aksamit; 141,5 x 68 x 32,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 500 zł

912
Wieszak neostylowy fornir - drewno egzotyczne, 177 x 116,5 x 8 cm.
Europa Zachodnia, l. 50. XX wieku.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

913
Lustro wiszące w stylu neorokokowym drewno liściaste, rzeźbione i malowane na złoto, 258,5 x 120 x ok. 18 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

914
Stół dekoracyjny w stylu neoempirowym orzech, 81,3 x 200,5 x 100 cm.
Francja (?), pocz. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł