srebro cechowane pr. ok. 800 (cecha probierni z głową Diany w koniczynce z próbą 3 i literą A, monogram złotnika FR - w kwadracie), złocenia częściowe, muszla nautilusa; wys. 52 cm, średnica stopy 16,5 cm; waga 2078 g. Wiedeń, 4 ćw. XIX w. Na okrągłej, wywyższonej stopie, przechodzącej w kopulastą, spiralnie kanelowaną, z trzonem w formie złoconej pełnoplastycznej figurki trytona - pół człowieka, pół ryby, z nagim torsem, z wieńcem z winorośli na głowie, z długą brodą, podtrzymującego prawą ręką muszlę nautilusa; muszla dekorowana na osi dłuższej złoconymi maskami maszkaronów i rybą na szczycie.