Para wazonów w stylistyce dalekowschodniej, z gałązkami kwiatów i motylami
fajans angielski (z krakelurą od spodu); wys. 17 cm; Anglia, hrabstwo Staffordshire, okręg Stoke-on-Trent, ok. 1915 (marka: Royal Sydney Ware). estymacja: 2 500 - 3 000 zł
fajans angielski (z krakelurą od spodu), czerń naszkliwna, barwna dekoracja naszkliwna, szablon (druk), złocenia; wys. 17 cm; średn. wylewu 9,5 cm; drobne przetarcia czarnego tła i punktowe skazy technologiczne przy górnej krawędzi jednego wazonu, przetarcia złoceń; sygn. (oba wazony) drukiem malinowym: półkoliście: Royal Sydney Ware / korona 2-dzielna zamknięta z małym krzyżykiem / W.LOWE / L., czernią naszkl.: 4092 Anglia, hrabstwo Staffordshire, okręg Stoke-on-Trent, Longton, William Lowe, ok. 1915 (marka: Royal Sydney Ware ). Para kulistych wazonów z niskimi, obręczowymi szyjkami (krawędziami). Wokół brzuśców wyrezerwowane z półmatowego, czarnego tła gałązki barwnych różowych, pomarańczowo-żółtych i fioletowych kwiatów, ze śladami konturu (druk-szablon) oraz barwne motylki; krawędzie wazonów i kontury gałązek - złocone. Wyroby Williama Lowe - produkującego od 1875 roku w Longton fajans delikatny, tzw. czerń egipską (czarny bazalt) i porcelanę; od ok. 1915 roku Lowe wprowadził do produkcji barwnie dekorowaną ceramikę z czarnymi tłami, której nadał handlową nazwę Royal Sydney Ware (od nazwy swej wytwórni - Sydney Works (High Street & Sutherland Road).