ceramika, farby naszkliwne, na brzuścu w kolorystyce dekoracji Imari (czerwień żelaza, błękit kobaltu, złocenia), kobalt emaliowy(lekko wypukły), złocenia; wys. 61,5 cm; sygn. na nie szkliwionym spodzie: czerwienią żelaza cztery znaki-ideogramy(?) w podłużnym owalnym polu. Chiny?, XX w. Wazon o kulistym, nieznacznie wysmukłym brzuścu, z wydzieloną przewężeniem podstawą; smukła szyjka o rozchylonej krawędzi z dwoma gałązkowymi kobaltowymi uchwytami u nasady, przechodzącymi wokół szyjki w ulistnione gałązki z pełnoplastycznymi bladoróżowymi owocami brzoskwini (?). wokół brzuśca z dekoracją ornamentalną w pionowych pasach - rozmieszczone symetryczni po dwie rezerwy koliste, owalne 5-płatkowe i wachlarzowe, z dekoracją kwiatową w stylistyce Imari. Wyrób ze staranną dekoracją, na rynek europejski?