fajans (fajans delikatny), szkliwo ołowiowe (ołowiowo-boraksowe) mącone farbami ceramicznymi (w kolorze seledynowym i zielonym); drobne ubytki przy uchwytach podstawy, ze śladami klejenia; wys. ok. 17,5 cm, podstawa 56 x 24,5 cm; sygn. (od spodu) czarnym drukiem kaligraficzny monogram z nakładających się na siebie liter: Choisy / Le Roi, wzdłuż końca litery „y”: FRANCE, wyciski 1578 (numer formy-modelu?) / P I..? (dalej nieczytelny); Francja, region Ile-de-France, departament Val-de Marne: Choisy Le Roi, wytwórnia fajansu (fajansu delikatnego), k. XIX w. Płytka prostokątna misa o zaokrąglonych narożach, z ukośnie odstawionymi wolutowymi nóżkami i na ażurowej podpórce wzdłuż spodu podstawy; połączona z płaską podstawą na niskich nóżkach, z uchwytami przy krótszych bokach. Dekoracja plastyczna i reliefowa w stylistyce neorenesansowej: cztery maski satyrów, festony owocowe i motywy liści akantu przy uchwytach z reliefową taśmą. Naczynie, określane także jako majolika francuska, powstało w Choisy Le Roi, w latach kierownictwa artystycznego fajansjernią przez uznanego rzeźbiarza i projektanta Louisa - Roberta Carrier-Belleuse’a (po 1889 roku). Carrier-Belleuse był autorem wielu projektów wytwórni, zwłaszcza popiersi ceramicznych i dekoracyjnych wazonów.