porcelana, farby naszkliwne, drobne przetarcia i ubytki farb oraz dekoracji plastycznej (listki płatki róż); ubity koniec skrzydełka i wyszczerbiony palec u nogi jednego amorka, wyszczerbiony koniec gałązki w dłoni jednego amorka; wys. 14 cm; dł. 23 cm, szer. 12,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. (niewyraźnie): przekreślone ukośnie S, wycisk: 263, naszkl. fioletem: 69. Niemcy, Turyngia - wytwórnia nieustalona (Sitzendorf - Alfred Voigt AG?, Scheibe-Alsbach?, Neundorf ?), XX w. Owalna lekko wybrzuszona wazka o falistej krawędzi, opleciona plastyczną, ulistnioną gałązką z kremowymi i różowo- kremowymi różami. Na krawędzi krótszych boków - dwa siedzące półnagie uskrzydlone amorki, trzymające w dłoniach kwiat róży i koniec gałązki oplatającej brzusiec. Wyrób w stylistyce XIX/XX-wiecznej porcelany z Turyngii, z nieustaloną (nieczytelną) sygnaturą.