09 października 2024

Aukcja: 9 października 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

 WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Józef SCHIFFER, XX w.

49
Pejzaż akwarela, gwasz, papier; 36,6 x 61,6 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SCHIFFER.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)

50
Potok olej, płótno; 50 x 80 cm
sygn. p. d.: Z. Kaczówka.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Mieczysław OLEY [OLEJ] (1898-1978)

51
Nowy Jork - Port olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. l. d.: M. Oley
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

52
Kraków, 1938 akwarela, papier; 50 x 35,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: MSzczerbiński 1938 / Kraków.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

53
Dachy Krakowa akwarela, ołówek, papier;
48 x 32 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

54
Brama pałacowa piórko, tusz, papier; 23 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SN (monogram wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

55
Ratusz w Krakowie czarna kredka, tusz, papier; 38,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Jaźwiecki (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

56
Spichlerz w Kazimierzu Dolnym, 1938 kredka, akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Zygm. Wierciak / 1938. KRAKÓW
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

57
Motyw z Kwilcza, 1947 akwarela, papier; 45 x 68 cm;
sygn. l. d.: Nartowski / Kwilcz 1947
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.

58
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

S. K. DANIEL, XX w.

59
Stary Rynek - Warszawa olej, ołówek, tektura; 39 x 33,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: Stary Rynek Warszawa / SK Daniel (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Jerzy BOGUSZ (1921-2016)

60
Zabudowania olej, płótno; 50 x 62 cm;
sygn. p. d.: JBogusz (słaboczytelnie)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

61
Na Rynku w Krakowie olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. l. d.: Zakrzewski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Leon WEISSBERG (1894-1943)

62
Martwa natura z grzybami olej, płótno; 41 x 54 cm;
sygn. p. d.: L. Weissberg
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)

63
Martwa natura z kwiatami, 1958 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł

64
Martwa natura z pajacami, 1958 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: j.hrynkowski 958.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Igor TALWIŃSKI (1907-1983)

65
Róże i papieros olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d. IGOR TALWIŃSKI
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Robert PIKELNY (1904-1986)

66
Kwiaty w wazonie i klucze olej, płótno dublowane; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Pikelny
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

W. GORANICKI, 1 poł. XX w.

67
Żółte róże i figurka tancerki, 1938 olej, tektura, 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji po lewej: WGoranicki / 1938
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

68
Chryzantemy w wazonie olej, płótno; 73,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

69
Białe róże olej, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

70
Dzieci w ogrodzie olej, płótno dublowane; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.

71
Maki i dziewczyna olej, płótno;
29 x 42,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol WESTFAL (1874-1968)

72
Słoneczniki olej, tektura; 44 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: K. Westfal.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karl Theodor WAGNER (1856-1921)

73
Widok Rotterdamu olej, płótno; 68,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: K. WAGNER.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

W. USTASZEWSKI, XX w.

74
Kuter rybacki, 1954 olej, tektura; 73 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: [pięcioramienna gwiazda] W USTASZEWSKI / 1954.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Johann Jakob Anton HILVERDINK (1837-1884)

75
Nabrzeże w Amsterdamie olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: JJA Hilverdink
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

76
Pejzaż z pochmurnym niebem olej, tektura; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Georg MAJEWICZ (1897-1965)

77
Potok górski olej, płyta pilśniowa; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

78
Pejzaż górski olej, płótno dublowane; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: ... (słabo czytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Julia SMOLKÓWNA, 1 poł. XX w.

79
Wołoska wieś - cerkiew z okolic Bolechowa, 1918 akwarela, papier; 21,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Smolkówna 1918.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Józef SEREDYŃSKI (1888-1954)

80
Rabka zimą, 1944 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: J. Seredyński / Rabka 1944.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

81
Pejzaż z piniami olej, tektura; 17 x 24 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)

82
Zakole rzeki, 1932 olej, tektura; 46,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Czechowicz / 1932.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Josef (Joseph) WENGLEIN (1845-1919)

83
Wiejską drogą akwarela, karton; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wenglein.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

84
Pejzaż podgórski olej, sklejka; 18,3 x 23,7 cm;
sygn. p. d.: ... (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

85
Droga przez wieś olej, tektura fakturowana; 23 x 31 cm;
na odwrocie napis: J. Wenglein (ołówkiem, słabo czytelnie).
estymacja: 4 600 - 5 200 zł

Kazimierz SZMYT (1860-1941)

86
Zima w Tatrach olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
sygn. p. d.: K Szmyt
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz SZMYT (1860-1941)

87
Na wypasie w górach olej, płótno dublowane; 70,5 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: Kazim. Szmyt
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (1883-?)

88
Pejzaż o zachodzie słońca pastel, papier; 27,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Mazurkiewicz (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

89
Nokturn pastel, papier; 27,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Mazurkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

90
Pejzaż olej, płótno; 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

91
Portret dziewczynki olej, płótno;
32 x 26,5 cm.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

92
Arab z Akaby, 1935 olej, płótno naklejone na sklejkę; 60 x 50,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. Laszenko / Akaba 35.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

93
Widok na piramidę olej, tektura; 16,6 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Iw. Trusz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVII w.

94
Widok portu morskiego olej, płótno dublowane;
110 x 190 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

LESSER, k. XIX w.

95
Nokturn morski olej, płótno dublowane; 53,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: Lesser.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

August GERASCH (1822-1908)

96
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 69 x 105 cm;
sygn. l. d.: A Gerasch.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł